ראויה לאהבה / עפרה בן-עמי / מטר

ראויה לאהבה
עפרה בן-עמי / מטר

"יש לי חדר בלונדון. שיננתי את המשפט הזה, נחושה לשכנע את עצמי ברצינות כוונותי." - במשפטים אלה נפתחת הנובלה. הדוברת היא צעירה ישראלית שעוזבת את תל אביב הבוהמית. השנה היא 1970 ולונדון הפכה עבורה למחוז של תקוות וחלומות. אם רק תתקבל לבית ספר לקולנוע תמצא את מקומה בלונדון ותשתחרר סופית מהרומן שניהלה עם במאי מבוגר ונשוי.

בלונדון היא פוגשת ישראלים ומהגרים מארצות אחרות שמחפשים כמוה את עתידם. קולו של אהובה הישראלי ימשיך לדבר בתוכה; זאטוט קופצני ישתין על המזוודה שלה; היא תתעורר לצלילי נחרות של חבורת פועלים אירים; ג'ין הארלו תעניק לה השראה לכתיבת תסריט; פרצופו המכוער של משורר ישראלי ייחשף והיפי אמריקאי יכבוש את לבה ויזמין אותה להצטרף לעולמו. 

בחלוף השנים היא מבקרת בעיר היקרה ללבה כאישה מבוגרת וזיכרון של אחת הדמויות שפגשה אז מציף את מחשבותיה. תוך פסיעה ברחובות מוכרים היא נשאבת מחדש לפרק הלונדוני בחייה ומפענחת את המנגנון הרגשי שהפעיל אותה. הנובלה, המסופרת דרך קול פנימי של צעירה ואחר כך של האשה שהפכה להיות, מגוללת בעברית נקייה וצלולה סיפור אישי, לכאורה 'קטן', אך הקריאה בו חושפת רגשות עזים, תשוקות כמוסות ושאיפות גדולות לחיים. וכל זאת על רקע היומיום הבריטי הסגרירי, אך גם פרוע ומרגש.


158 עמ', 89 ש"ח.
 

הערות
* כתובת הדואר האלקטרוני לא תוצג באתר.