פרדוקס הצמחים / סטיבן גאנדרי / אור-עם

פרדוקס הצמחים

סטיבן גאנדרי / אור-עם

ספר חדש של מנתח הלב המפורסם על הסכנות שבמזונות הבריאים שגורמות למחלה ולהשמנה.

רבים יודעים על  חלבון המצוי בחיטה שעלול לגרום לדלקות שונות בגוף ואנשים ברחבי העולם מבזבזים מיליארדי דולרים על דיאטות נטולות גלוטן במאמץ לשמור על בריאותם. אולם, האם ייתכן שאנחנו מתעלמים משורש הבעיה?  

בספר "פרדוקס הצמחים", הקרדיולוג ומנתח הלב המפורסם ד"ר סטיבן גאנדרי מגלה לנו שגלוטן הוא רק סוג אחד של חלבון רעיל ביותר, בשם לקטין, שמקורו בצמחים. 

הספר שנכתב בשיתוף עם אוליביה בל ביוהל, חושף את הסכנות החבויות במזונות הבריאים שגורמות למחלה ולהשמנה. ב"פרדוקס הצמחים", שתורגם עד היום ל-20 שפות, מגלה ד"ר גאנדרי כי גלוטן הוא רק סוג אחד של חלבון רעיל ביותר בשם לקטין שמקורו בצמחים. לקטינים מצויים בדגנים דוגמת חיטה, אך גם במזונות נטולי גלוטן שכולנו מתייחסים אליהם כאל בריאים, ובכלל זה פירות וירקות רבים, אגוזים, קטניות ומוצרי חלב רגילים. חלבונים אלה המצויים בזרעים, בדגנים, בקליפה ובעלי הצמחים, ממלאים תפקיד חשוב שהטבע ייעד להם: להגן על הצמחים מטורפיהם הרבים ובכלל זה מבני האדם. 

ד"ר גאנדרי מטפל בהצלחה במרפאתו בקליפורניה  בעשרות אלפי מטופלים שסובלים ממחלות אוטו-אימוניות, מסוכרת, מתסמין הבטן הדולפת, ממחלות לב, ממחלות נוירולוגיות ועוד. הוא עושה זאת בעזרת טיפול המרפא את התאים ואת מערכת העיכול ומזין את הגוף. עתה, בספרו החדש הוא משתף את קוראיו בתוכנית תזונה מצליחה ומוכחת שפיתח.

376 עמודים, 98 שקל.