בחזרה לנקודת המוצא / גיא שפר / מטאור

בחזרה לנקודת המוצא

גיא שפר / מטאור

יום שישי אחד מגיע אדם חבוש פאה ומרכיב משקפי שמש למשרדי חברת מחסני קירור הנמצאת על סף פשיטת רגל ומבקש להשתמש בחדר ההקפאה שבמקום כדי לאחסן שם ממצא ארכיאולוגי מסתורי. כמה ימים לאחר מכן נועה פלגריני, מפקדת יחידת הנעדרים של מחוז שרון, מקבלת לאחריותה את הטיפול בתיק היעדרותו של רפאל עדאלי, צעיר שעבד כאיש אחזקה בריף הדולפינים באילת.


כתובות גרפיטי מאיימות על קיר חצר בית הוריו של הנעדר וגילוי מערכת יחסים בין הנעדר לבין מטופלת של אביו הפסיכיאטר, הם רק שניים משורה של גילויים מטלטלים שמעידים על כך שאין מדובר במקרה היעדרות פשוט. כשנחשף בדרך מקרה טיבו של הממצא שהופקד במקפיא, נועה הופכת במהירות מרודפת לנרדפת. הפסד בקרב המוחות מול עבריין מתוחכם וחסר עכבות יסכן לא רק את חייה אלא גם את חייהם של הקרובים לה ביותר.

ספר מתח. נוגע בסוגיות ממרכז ההוויה הישראלית וגם מהחצרות האחוריות שלה. גלריית הטיפוסים הססגונית שבספר ממלאת אותו במתח לצד הומור ואנושיות.

גיא שפר הוא עורך דין במקצועו, בעל דוקטורט בקרימינולוגיה מאוניברסיטת קיימברידג' ובעבר עסק גם בכתיבה עיתונאית. מתגורר כיום בכפר במחוז קיימברידג'שייר שבאנגליה וזה ספרו הראשון.

248 עמ', 98 ש"ח.