מהפיכת המיקרוביום / ד"ר וויל בולסוויץ / פוקוס

מהפיכת המיקרוביום

ד"ר וויל בולסוויץ / פוקוס

לתדלק בסיבים לרדת במשקל ולשפר את בריאותנו.

כיצד המיקרוביום - מערכת של טריליוני חיידקים ובעלי חיים זעירים במעי - תורם להשמנה, לבריאות וחולי? כיצד הסיבים שבמזון אחראים לטוב ולרע לתפקוד המיקרוביום במעי?

המזון שלנו מספק אנרגיה ורכיבי תזונה חיוניים לא רק לעצמנו אלא גם לטריליוני האורחים החשובים שלנו במעי, אשר פועלים מאחורי הקלעים כמעבדה ביוכימית מופלאה, שמייצרת עבורנו תרכובות ביוכימיות חיוניות לתפקודים קריטיים בגוף כמו: מניעת השמנה | חיסוניות הגוף | איזון הסוכרת (סוג 2) | הורדת כולסטרול | תפקודי המוח | מניעת סרטן | חילוף חומרים | דלקתיות בגוף | איזון הורמונאלי | חרדה ודיכאון | הפרעות קשב. 

מהפכת המיקרוביום של המאה ה-21 חשפה את הקשר המשולש בין המיקרוביום, התזונה והבריאות. ד"ר וויל בולסוויץ, רופא אמריקאי מומחה למחלות דרכי העיכול, חושף בספר פורץ דרך זה את הממצאים החדשים של מדע המיקרוביום ומתווה תוכנית תזונתית בשם "תדלוק בסיבים" שתאפשר לכל אחד ואחת ליישם אותה.

התוכנית התזונתית "תדלוק בסיבים" מתפרשת על פני 28 יום ומלווה ב-80 מתכונים ששודרגו לחייך הישראלי בידי השף צחי בוקששתר. התוכנית תאפשר לכולם, ובמיוחד למי שרגישים לסיבים, להתחיל מייד ובהדרגה לאמן את המעי לצרוך את הסיבים הנכונים. מיקרוביום המעי הוא הקטר שמניע את הגוף לעבר הבריאות, אך התזונה הרווחת בימינו חסרה את הדלק המועדף עליו: סיבים, סם החיים. תחת זאת אנחנו צורכים יותר מדי מזון, פחות מדי תזונה ויותר מדי תרופות. ספר זה הוא מדריך חובה לחשיפת סודות בריאות המעי והגוף.

ד"ר יוסף גיל שחר (MD) , ראש המרכז לרפואת הרמב"ם: "הספר הזה לוקח אותנו למסע אל נבכי מערכת העיכול ומראה לנו עד כמה המודעות למה שמתחולל במעי הגס שלנו חיונית לשמירת הבריאות. הספר ילמד אתכם שלכל בחירה שלכם, לא רק מה לאכול, אלא גם מתי לאכול, מתי ללכת לישון, מתי לקום בבוקר וכמה פעילות גופנית לבצע, יש גם כן השפעה על פלורת המעיים שלכם. אני ממליץ על הספר הזה לכל אדם שמעוניין לשפר את בריאותו. כולנו זקוקים מדי פעם לזריקת מוטיבציה כדי לחזור להרגלים טובים שאולי זנחנו במרוץ החיים. הספר הזה בהחלט נותן זריקת מוטיבציה שכזו, והוא ללא ספק עושה זאת בצורה טובה שמשיגה את המטרה"

אופיר פוגל, נטורופת עריכה מדעית: "המדע המתקדם בשנים האחרונות מראה לנו כי אחד הגורמים המשפיעים ביותר על מגוון רחב של בעיות בריאות הוא המיקרוביום - אותה אוכלוסייה עצומה ומורכבת של חיידקים ובעלי חיים נוספים השוכנים דרך קבע במערכת העיכול שלנו. סיבים תזונתיים בעיקר מסוגים מסוימים, הם אוכל מועדף על בעלי החיים הקטנטנים התורמים לאיזון המיקרוביום".

ד"ר וויל בולסוויץ (MD) הוא רופא פנימאי, גסטרואנטרולוג ומומחה למחלות דרכי העיכול שזכה לאותות ושבחים על עבודתו ומאחוריו עשרות פרסומים מדעיים. ד"ר בולסוויץ סבל בצעירותו מהשמנת-יתר, שאופיינית לתזונה המערבית ועד שגילה את רזי התזונה הצמחית, עשה מהפך בריאותי שגרם לו להעמיק ולחקור את הקשר בין המיקרוביום והסיבים ולאחר שהשיב את הבריאות לעצמו פיתח את התוכנית "תדלוק בסיבים" והחל לראות תוצאות מרגשות גם אצל מטופליו.

299 עמ', 98 ₪.