הכול יהיה בסדר / דליה מגנט / כרמל


הכול יהיה בסדר / דליה מגנט / כרמל   

ברוב הסיפורים הקצרים דווקא לא הכול בסדר. 

כמו למשל בסיפור ששמו כשם הספר, על איש אקדמיה בשבתון החוזר בבהילות ארצה כדי לתרום כליה לאחיו הבכור, או ב"מדרגות נעות" – סיפור על אישה צעירה הנכנסת שוב ושוב לתחנת “פיקדילי” של הרכבת התחתית בלונדון, בתקווה לשחזר פגישה מקרית שהייתה לה שם לפני עשור. 

הסיפור "מכת ברק" מתאר מנופאי היושב בתא הפיקוד הגבוה כשברק פוגע בזרוע המנוף, וכל חייו עוברים לנגד עיניו ברגעי אימה, סיפור אחר מלווה אישה צעירה שנוסעת לקנות שמלת כלה שמצאה  במדור "יד שניה", ואילו גיבורת הסיפור "עץ הפואנציאנה", הפותח את הקובץ, שואלת את בעלה: כמה אפשר כך לאהוב מבלי להינזק? הסיפורים עוסקים ביחסים ובגעגועים. ביחסים בין גברים ונשים, בין הורים וילדים ובעיקר בין אח ואחיו. הם מתארים יחסים שהחמיצו, אהבות שהוחמצו, וגעגוע גדול.  

דליה מגנַט נולדה ומתגוררת בלב תל אביב. היא כתבה (בשיתוף עם רות בן שאול) את הספר "פה גר" - סיפורם של יותר ממאתיים אמנים ואנשי רוח תל אביביים, שעל בתיהם יש שלטי הנצחה של העיריה. בוגרת החוגים לפילוסופיה וספרות באוניברסיטת תל אביב ובעלת תואר MA בתקשורת מאוניברסיטת לסטר באנגליה. פרסמה שירים וסיפורים במדורי תרבות בעיתונות היומית ובכתבי עת לספרות. 

זהו ספר הסיפורים הראשון שלה, שראה אור לאחרונה בהוצאת כרמל. מגנט כתבה את ספרה אחרי יותר מ-30 שנות קריירה בתקשורת, במהלכן טיפלה ביחסי הציבור של התזמורת הפילהרמונית, אקדמיה "בצלאל" ושל עשרות לקוחות גדולים מתחומי הכלכלה, המשק והחברה. במשך עשור היא יצגה בישראל קרן פילנתרופית קנדית, שתרמה לקידום שוויון חברתי, זכויות אדם ודו-קיום ישראלי ערבי.

203 עמודים, 89 ₪.