סערה במים רדודים / רננה ליש / טפר


סערה במים רדודים 

רננה ליש / טפר  

סיפור אהבה מפותל השזור בהיסטוריה של שתי משפחות. הסיפור מספר את סיפורם של בת קיבוץ ובן מושב, שנולדו והתבגרו עם המדינה. החינוך הקיבוצי של טליה והעצמאות שנכפתה על דרור מגיל צעיר הופכים את המפגש ביניהם לנוגע ללב ואת דרכם המשותפת לבלתי צפויה ופתלתלה.  

רננה ליש פורשת בפנינו סיפור אהבה עדין ורגיש, ספוג אהבה לדמויות ולנופים התמימים של ישראל בראשית ימיה. זהו ספר סוחף ועדין, אוניברסלי ומקומי כאחד.  

בשבתות הם יוצאים אל המטעים הצעירים. האדמה סדוקה מרוב קיץ. הוא עוצר ופורש בשבילה מחצלת תחת אחד העצים. הוא עובר דרך הבוסתן הקטן ושב אליה, מביא איתו פומלה מבכירה, תפוז שמוטי עסיסי, קלמנטינות, או גויאבות בעונתן. פריחה, ציפייה ופרי. משקה, מרסס, מדשן, מקלטר. היא מרגישה סנוור רך, כמו אור ראשון שמנסה להבקיע דרך התריס. היא נזהרת מרגעים כאלה. היא יודעת, זה הזמן שבו הוא ממציא חלומות חדשים.   

רננה ליש, נשואה ואם לארבעה בנים, היא ילידת קיבוץ אפיקים וכיום גרה בעמק יזרעאל. היא בעלת תואר שני בעבודה סוציאלית, וכיום עוסקת בכתיבה פזמונאית. את שיריה ביצעו בין היתר רוחמה רז, דן תורן, מיקה שדה וסיוון טלמור. כתבה חמישה ספרי ילדים שיצאו בהוצאת "ספר לכל". "סערה במים רדודים" הוא רומן הביכורים שלה. 

192 עמודים, 88 ₪.