כוחו של הכלב / תומס סוואג' / כינרת

כוחו של הכלב  

תומס סוואג' / כינרת 

יצירת מופת זו תורגמה לעברית וראתה אור אצלנו בשנת 2019. כעת, לכבוד עלייתו של הסרט שמבוסס על הספר בנטפליקס - יצאה מהדורה חדשה של הספר בעברית. 

הספר ראה אור בשנת 1967 בבוסטון וזכה לביקורות מצוינות - טרגדיה מטלטלת, נוקב ורב־עוצמה, סיפורת איכותית, הרומן הטוב של השנה ועוד. 

לפני שנתיים ראתה אור מהדורה מחודשת של הקלאסיקה יוצאת הדופן הזאת, ומסתבר שהזמן רק היטיב עמה. הספר תורגם לשפות רבות וזכה לעיבוד לסרט קולנוע בבימויה של הבימאית זוכת האוסקר ג'יין קמפיון ובכיכובו של בנדיקט קרמברבאנץ'. 

האחים פיל וג'ורג' חיים מזה ארבעים שנה בחווה מבודדת במונטנה של שנות העשרים. כאשר ג'ורג' נישא במפתיע לאלמנה צעירה, והיא ובנה מצטרפים לחווה, פיל מחליט להפוך את חייה לגיהינום. השלום המעורער בין שני האחים הולך וקורס. אבן הדומינו הראשונה נופלת, והאחרות בעקבותיה. 

אט-אט נפרשות בפני הקורא דינמיקות משפחתיות גלויות וסמויות לצד התגלמויותיה המסוכנות והגואלות של האהבה. מהפִּסקה המפתיעה הראשונה ועד המילה האחרונה בספר, קולו של תומס סוואג' – והלהט והאכזריות של דמויותיו – אוחזים בקורא בלי להרפות. דבר אינו צפוי, ושרשרת של אירועים מובילה לסוף שהוא בה בעת בלתי נמנע ומדהים.  

תומס סוואג' (2003-1915) טיפח קריירה ספרותית לאורך חמישה עשורים ושלושה-עשר רומנים. פרט לכתיבה הוא עבד בשלל עבודות: בוקר, פועל חווה, עוזר לשרברב, רתך, אחראי בלימה ברכבת, חוקר ביטוח ומרצה לספרות. באחרית הדבר המעמיקה והמשובחת למהדורה החדשה הסופרת אני פרו, מכתירה אותו כ"מנתח רב-הבעה של המצב האנושי".