אישה חיה / נרקיס אלון / אדמה

אישה חיה
נרקיס אלון / אדמה

בספר מתארת נרקיס אלון את המסע שעברה להתמודדות עם הטרדות מיניות וניתוק מהגוף ודרכו את מסע הגילוי על תפקידן של נשים בעולמות המנהיגות הקריירה וריפוי היחסים בין גברים ונשים. הספר עוסק בתהליך אישי של גילוי המיניות, וחוקר את הקשר הקיים בין מנהיגות, הגשמה ועונג. 

נרקיס לוקחת אותנו למסע גילוי אישי דרך סיפור דוקומנטרי חשוף ששוזר את הקשר בין הנעשה בחדר המיטות לנעשה בחדר הישיבות והיזמות ולתהליך שמחבר בין גילוי העונג לגילוי המקום שלה כאישה בעולם התעסוקה.

התקופה הנוכחית מוכיחה לנו יותר מתמיד את הצורך בנקודת מבט נשית בצמתים המרכזיות שיעבדו יחד עם גברים כדי לפתור בעיות. ראינו זאת רק לאחרונה במשבר הקורונה, כיצד במדינות בהן הייתה הנהגה נשית ההתמודדות הייתה אפקטיבית. גם בשנת 2021 חסרות נשים בעמדות מנהיגות. אחת הסיבות לפער הוא חוסר ביטחון ותחושת מסוגלות אשר משפיעה על יכולתן של נשים להשמיע את דעותיהן, לדרוש את השכר המגיע להן וכן להגיש את מועמדותן לתפקידי מפתח. 

נרקיס אלון, סטאטראפיסטית ויזמית חברתית, הובילה תהליכי ייעוץ בחברות מובילות (fortune 500) ומוסדות אקדמיים בעולם, הרצתה בבמות מרכזיות כמו הרווארד, דאבוס, TEDx ושולחן עגול באו"ם ונבחרה לאחת מ 30 היזמים המבטיחים על ידי פורבס.

מליווי מאות נשים יזמיות ברחבי העולם בתהליך היזמי שלהן דרך סדנאות היזמות הבינלאומיות אותן מנחה, היא למדה כי תחושת אי הנוחות שהיא חוותה חוזרת על עצמה בקרב נשים רבות בסביבת העבודה, וקשורה בין היתר גם במסרים שנשים מקבלות לגבי גופן.  

תיאורית השינוי שמציג הספר טוענת שהקשר בין מנהיגות למיניות מתחיל עוד מילדות, מהחינוך והתרבות על מקום האישה וממשיך גם בבגרותה. אם נצליח כנשים לשנות את האופן בו אנחנו מתייחסות לגוף שלנו, ונעז לעבור מתפיסה של אובייקט לסובייקט, נשנה את היחס שלנו לגבי כל התפקידים שלנו בחברה. בעזרת ההכרות שלנו עם הגוף והצרכים נוכל לקדם שיתוף פעולה אותנטי בו נשים וגברים מסכימים לגעת בנושאים הקשים כדי לקדם את החברה שבה אנו חיים יחד. 

200 עמודים.