התקווה: המדריך המאויר לפתרון הסכסוך הישראלי-פלסטיני / אורי אשי / הוצאה עצמית

התקווה:  המדריך המאויר לפתרון הסכסוך הישראלי-פלסטיני  

אורי אשי / הוצאה עצמית 

בואו נניח שיש פתרון קסום לסכסוך הישראלי פלסטיני, שיאפשר לנו לחיות בשלום לצד שכנינו הפלסטינים, ללא סיכון בטחוני קיומי ובשגשוג כלכלי חסר תקדים. אילו היה קיים פתרון שכזה, האם הייתם תומכים בו? רוב הסיכויים שכן, אבל אתם הרי לא מאמינים בקסמים. יחד עם זאת, הפתרון קיים גם קיים.  

במהלך שיחות השלום שנערכו בין ישראל לפלסטינים לאורך השנים הגיעו צוותי המשא ומתן לפתרונות מוסכמים, מלאים או חלקיים, של רוב המחלוקות. הפתרונות האלו מנוסחים בשרשרת של מתווים, הסכמים ומסמכי הבנות המונחים על שולחנם של המנהיגים משני הצדדים כבר כעשר שנים. אם כן, למה אנחנו מחכים?  אולי אתם מכירים את אורי אשי - הבחור שעומד שבוע אחר שבוע, בכל מזג אוויר, בגשר ההלכה עם השלט ״אפשר לעשות שלום עם הפלסטינים״. 

אשי הקדיש חמש שנים לחקר יסודי של נושא הסכסוך הישראלי-פלסטיני, ובסופן כתב ואייר ספר מפתיע, משעשע, וכזה שיציע לכם דרך אחרת לראות את המציאות.  אשי פורם בעדינות חבל אחר חבל בפלונטר הרב-ממדי של הסכסוך. מן הטענה כי ״אין דבר כזה עם פלסטיני״ ועד לטענה כי ״הזמן פועל לטובתנו״. 

מן השנאה ההדדית המושרשת ועד לדבקות בקדושת הארץ. הוא מפרק את האמונה כי השלום אינו בר השגה ומראה כי שני הצדדים בעצם מייחלים לשלום – וכי בתנאים הנכונים הוא יגיע.  

״התקווה" נכתב מנקודת מבט ישראלית, אבל הוא מאיר עיניים עבור שני הצדדים. הוא קולח לקריאה ומגובה בעובדות מרתקות. האיורים וההומור העדין של אשי מסייעים לצלוח מאה שנות סכסוך בתקווה לעתיד משותף של שלום.  

אורי אשי הוא מאייר, מעצב, אנימטור, סטארט-אפיסט ולאחרונה גם חוקר וכותב. לאחר השירות הצבאי הקרבי פנה ללימודי עיצוב בבצלאל. 

פרויקט הגמר שלו, "חלודה", יצירת אנימציה על עולם עשוי מפח, זכה בפרס הסרט הקצר בפסטיבל חיפה (2002). מאז שנת 2015 הוא עומד מדי שבוע על גשר ההלכה ומניף את השלט שעליו מתנוססת גרסת התקציר של ספר זה – אפשר לעשות שלום עם הפלסטינים. זהו ספרו הראשון.  

320 עמודים, 98 ₪.