חוזר לשם עכשיו / דן תורן / פרדס

חוזר לשם עכשיו

דן תורן / פרדס

ספר הביכורים של דן תורן, הוא יצירה אוטוביוגרפית ברובה, המאוגדת בשישה שערים ומציגה זיכרונות ומחשבות לגבי מקומם של הצלילים בחייו כמוזיקאי, זמר ויוצר. בסיפורים המשעשעים-מרירים מספר תורן בגוף ראשון על שירים שכתב עם ברי סחרוף, מאור כהן ואחרים, על סוף שנות ה-80 בתל אביב ועל הקשרים העמוקים עם יוצרים נוספים, ובהם שולי רנד, שמוליק לוי ויוסף אל דרור.

זהו מסע הלוך ושוב בזמן – משנות ה-60 בגינת דבורה של ילדותו התל אביבית, דרך הופעות שונות בארץ ובעולם, כניסה מפתיעה לעזה בשנות ה-90, מסע הופעות בארצות הברית עם דנה ברגר ב-2012, ועוד מגוון במות ונסיעות. בכל נקודות הזמן והמקום משתף המחבר את הקוראים בתובנות קטנות וגדולות על משמעות היצירה בחיים. 

על הספר כותב דן: "זה הסיפור שלי על צלילים ושירים ועל עצמי. ניסיתי ללכוד במילים את ים התמונות והצלילים, שאליהם צללתי כנער ומעולם לא יצאתי. לתאר את מה שהוביל אותי להיות אדם שחי עם מוזיקה בתוך מוזיקה, עם שירים, עם יצירה והופעות גם בזמנים שזה נתפס כדבר בלתי אפשרי. ניסיתי שוב לפגוש את האנשים שהיו אתי אז, לתאר את האירועים ולספר את הסיפורים שהובילו אותי לחיות בתוך רוקנרול בעברית במדינה שבה זה לא חלק מהזרם המרכזי, לא במוזיקה ולא בכלל."

דן תורן, יליד 1960. זמר-יוצר, פזמונאי, זוכה "פרס אקו"ם". מאחוריו ארבעים שנות יצירה אישית: "שוב השקר הזה", "אימפריות נופלות לאט", "לבן על לבן" וכן שירים שכתב לאחרים ובהם: "בך לא נוגע" ליהודית רביץ, "מפנה מקום" לברי סחרוף, "גידי" לשרון ליפשיץ, "ביום של הפצצה" לרמי קליינשטיין ועוד רבים אחרים.