היי, אתם שם למעלה! / יצחק בר יוסף / עם עובד

היי, אתם שם למעלה!

יצחק בר יוסף / עם עובד  

שם במרומים נמצאים מי שכבר עלו לשם, אבל בפרקי הספר הזה – רומן בסיפורים שמשתרע על פני מאה שנה ונע בין צפת לירושלים ולתל אביב – הם מופיעים שוב מול עינינו במלוא חיותם: הדוד שברח מהחופה אל מרומי ארון הבגדים, הסבתא שפיטמה עד מוות את האיי-רובוט שלה, מנהל תחנת הרכבת האוסטרו-הונגרי שגם בחלוף מאה מסרב לשכוח את אהובתו משכבר, הדודה שהפליגה לקוטב הצפוני כדי להביא את לוחות הברית שנקברו בשלג. 

בספר מפתיע שב יצחק בר-יוסף לפגוש את מי שלא פגש שנים רבות, מאביו ועד לאחרון הדודים, ובהינף געגוע מפיח בכולם רוח חיים – רוח תוזזת, עולצת, מבודחת ושובת לב. "הלכתי שבי אחרי יכולתו הווירטואוזית של יצחק בר-יוסף לספר סיפור בעברית שבוחשת ובוללת יחדיו לשון דיבור עכשווית, חיה ובועטת, עם לשון שריח של ספרים עתיקים ושל סבתות קדושות נודף ממנה. הישג חדש נפלא של בעל מזכרת אהבה." 

יצחק בר-יוסף, בנו של הסופר יהושע בר-יוסף, גדל והתחנך בחיפה והרבה לבקר בירושלים אצל משפחתו מבני היישוב הישן בארץ. הוא אחיהם הצעיר של הסופר יוסף בר-יוסף ושל חוקרת הספרות והמתרגמת בלהה רובינשטיין. ספריו זכו לשבחי הביקורת ולאהבת הקוראים וזיכו אותו בפרס חולון לספרות יפה ופעמיים בפרס ראש הממשלה (2003 ו-2002). 

188 עמ', 82 ₪.