האסופית – אן מהחווה הירוקה / מריה מרסדן + ברנה תמלר / כתר

האסופית – אן מהחווה הירוקה 

מריה מרסדן + ברנה תמלר / כתר

רומן גרפי.

כולנו התאהבנו באן שרלי שהגיעה בטעות לחווה המשפחתית של מתיו קתברט ואחותו מרילה. האחים חיכו לנער שנשלח מבית היתומים כדי לעזור להם, אבל בתחנת הרכבת חיכתה ילדה ג'ינג'ית בת 11, עם עיניים בורקות ודיבור אינסופי. מתיו ומרילה הבינו שמדובר בטעות, אך ליבם לא מלאם לשלוח אותה חזרה, והם החליטו להשאיר אותה איתם, מבלי לדעת למה הכניסו את עצמם: בת חסותם מסתבכת בצרות, אומרת כל מה שהיא חושבת, חולמת בהקיץ וסולדת מהנער האהוד ביותר בכפר. ובכל זאת היא חכמה ומצחיקה, אמיצה וישרה ומצליחה לכבוש את בני הכפר כולו.  

על העיבוד לקומיקס אחראית מָרִיָּה מַרְסְדֶן, את האיורים המרהיבים יצרה בְּרֶנָה תַמְלֶר, ואת כל הפלא הזה תרגמו בחן בל יתואר אהד זהבי ואילת אטינגר. התוצאה היא יצירה מלאת שאר רוח ונאמנה מאוד למקור, המשיבה לחיים את קסמה ויופיה של החווה הירוקה, תוך שימוש מבריק במדיום הקומיקס. או כפי שתיארו אותה המבקרים בסקול לייבררי ג'ורנל: "פנינה. ראויה לעמוד על המדף לצד היצירה המקורית. 

היא יתומה, היא ג'ינג'ית והיא תכבוש לכם את הלב!

זה היה עוד יום שגרתי. מתיו נסע לתחנת הרכבת לאסוף את הנער שנשלח מבית היתומים כדי לעזור לו ולאחותו מרילה בחווה המשפחתית. אבל בתחנת הרכבת לא חיכה למתיו שום נער, רק ילדה אדומת שיער בת אחת־עשרה ושמה אן שרלי, עם עיניים בורקות, דמיון פראי ושטף דיבור אינסופי.

אן שרלי התאהבה מייד בכפר השלֵֵו, ואף שמתיו ומרילה הבינו שמדובר בטעות, ליבם לא הניח להם לאכזב את היתומה המסכנה והם החליטו להשאיר אותה איתם, מבלי לדעת למה הכניסו את עצמם: בת חסותם מסתבכת בצרות, אומרת כל מה שהיא חושבת, חולמת בהקיץ וסולדת מגילברט, הנער האהוד ביותר בכפר. ובכל זאת הילדה החכמה, האמיצה, הישרה והמצחיקה כבשה עד מהרה את בני הכפר כולו, והוכיחה למתיו ולמרילה שאותה בחירה של הלב היא ההחלטה הטובה ביותר שעשו בחייהם.

גרסת קומיקס חדשה ושובבה לקלאסיקה האהובה מאת ל"מ מונטגומרי. מושלמת למעריצי האסופית ולמי שטרם פגש בקסם ושמו אן שרלי.