חמישה רומאנים קצרים וסיפורים אחרים / נטליה גינצבורג / הספריה החדשה

חמישה רומאנים קצרים וסיפורים אחרים

נטליה גינצבורג / הספריה החדשה


50 שנה חלפו מאז תירגם מירון רפפורט את חמשת הרומאנים, וכעת הם זוכים לרענון מחודש בידי מנחם פרי, תחת עינו הפקוחה של רפפורט ובאישורו. ונוספו להם גם 5 סיפורים קצרים, שתורגמו על ידי יונתן פיין, והם רואים אור בעברית לראשונה.

הרומאנים הקצרים (romanzi brevi) שבספר זה הם הצַמָרות האהובות של גינצבורג מן השנים 1941–1961, בנוסח עברי חדש. אליהם מצטרפים חמישה סיפורים קצרים, החל מ"היעדר" שכתבה גינצבורג כתלמידת תיכון ועד "האם" המצמרר, הסיפור האחרון שלה.

ברומאנים שקובצו כאן – "הדרך ההולכת אל העיר", "ככה זה קרה", ולֶנטינו", "מזל קשת", "קולות הערב" – מספרות חמש צעירות את סיפוריהן. מחוקות קמעה הן מלַוות בהם, מן הצד, את סיפורו של מישהו סמכותי או נערץ. העלילות שהן מספרות פורשׂות כמיהות, תוכניות ותקוות, שסופן להתנפץ במפח־נפש ולהותיר חיי ויתור קצוצי־כנפיים.

כבר למעלה משלושים שנה נשמרת בארץ האהבה הבלתי־מסויגת לגינצבורג, הסופרת האירופית הגדולה של המחצית השנייה של המאה ה־20. בשנים האחרונות, בעקבות הפֶרַנטֶמַניה העולמית, מסתובבים הגלגלים מחדש גם באירופה ובארצות־הברית ומתחוללת תחייה של נטליה גינצבורג. "אם פרנטה היא החבֵרה, גינצבורג היא המֶנטור", כתב הגרדיאן הלונדוני. 

428 עמ', 98 ש"ח.