עניין של מוות וחיים / ארווין ד. יאלום + מרילין יאלום / כינרת

עניין של מוות וחיים

ארווין ד. יאלום + מרילין יאלום / כינרת 


מסע בן שנה שערכו הפסיכיאטר הנודע ואשתו החוקרת והוגת הדעות לאחר שאובחנה כחולה במחלה סופנית, ובמהלכו הם מהרהרים בשאלות כמו איך לאהוב ואיך לחיות בלי חרטה. 

הפסיכיאטר והסופר בעל השם העולמי ארווין יאלום הקדיש את חייו המקצועיים לייעוץ נפשי לאנשים שסבלו מחרדה ומאבל. אבל הוא מעולם לא ניצב מול הצורך לייעץ לעצמו עד שאשתו, הסופרת הפמיניסטית המוערכת מרילין יאלום, אובחנה כחולה בסרטן. 

בעניין של מוות וחיים, מרילין ואֶרְב חולקים איתנו את המאבקים החדשים והעזים שנכפו עליהם: מרילין כדי למות מוות טוב, ואֶרְווין כדי לחיות בלעדיה. בתיאורים הנמסרים לסירוגין של חודשיהם האחרונים יחד ושל החודשים הראשונים של אֶרְב לבדו, הם פותחים בפנינו חלון נדיר אל ההתייצבות מול היותנו בני תמותה ואל ההתמודדות עם אובדן של אדם אהוב. 

בני הזוג יאלום בורכו ביתרונות רבים – משפחה אוהבת, בית בפאלו אלטו מתחת לעץ אלון אדיר, מעגל רחב של חברים, המוני קוראים ברחבי העולם, ונישואים ארוכים ומלאי סיפוק – אבל הם ניצבים מול המוות כמו כולנו. עם החוכמה של אלה המעמיקים לחשוב, ועם החמימות שבקִרבה בין אהובי נעורים שגדלו והזדקנו יחד, הם מבררים שאלות אוניברסליות של קרבה, אהבה ואבל. 

הספר המבוסס על ניסיון החיים העשיר של שני אנשים בעלי שיעור קומה, הוא תרומה נדיבה לכל מי שמבקש תמיכה, ניחומים, וחיים בעלי משמעות. 

ארווין ד. יאלום, פרופסור אמריטוס לפסיכיאטריה באוניברסיטת סטנפורד, הוא מחברם של רבי מכר עולמיים, וובראשם - ו"כשניטשה בכה". 

ספריה של מרילין יאלום כוללים קלאסיקות של היסטוריה תרבותית. ספרה האחרון ראה אור אחרי מותה, "עדים תמימים: זיכרונות ילדוּת ממלחמת העולם השנייה". הם היו נשואים שישים וחמש שנים.

244 עמודים, 98 ש"ח.