נקייה מאשמה / לבנה אלמקייס / הוצאה עצמית

נקייה מאשמה

לבנה אלמקייס / הוצאה עצמית 

הספר מציע שיטת טיפול ייחודית ומעמיקה לנפגעות ולנפגעי תקיפה מינית. הספר מבוסס על שיטת שנים-עשר הצעדים לטיפול בהתמכרויות, והותאם במיוחד עבור נשים וגברים הנושאים עימם את טראומת הפגיעה המינית, מתוך כוונה להובילם בתהליך מרפא שיאפשר להם להשתחרר מגורמים מעכבים, מתחושות ומדפוסים הרסניים. הספר מיועד גם למטפלות, למטפלים ולגורמי רווחה, לצורך הבנה רחבת-היקף של הטראומה ואופן הטיפול האפשרי בה, וכמו כן התוודעות למגוון מקרים המוצגים בספר, אשר מספקים הצצה לתפיסות הפסיכולוגיות-נפשיות המאפיינות את הפוגעים. 

"נקייה מאשמה" נכתב מתוך תפיסה המאמינה ביכולתם של נפגעות ונפגעי תקיפה מינית לעבור תהליך החלמה נפשי משמעותי, החל בהכרה בהיעדר אשמה ובושה על שנפגעו, דרך שחרור מהתפיסה הקורבנית ועד להקניית כלים אפקטיביים להתפתחות אישית מתוך אמונה מלאה שאפשר לרפא את הפגיעה הקשה ולהחלים ממנה, לצד התפתחות אישית וחיזוק תחושת הערך העצמי. לבנה אלמקייס, ילידת 1966. גדלה בקריית גת, אם לארבעה ילדים. כיום חיה באשדוד.

משנת 1988 ועד 2020 עבדה בשירות בתי הסוהר במגוון תפקידים ניהוליים, כאשר התפקיד האחרון היה ניהול אגף לעברייני מין. במקביל לעבודה בשב"ס למדה טאותרפיה והנחיית קבוצות. במסגרת העבודה בשב"ס עבדה עם מכורים לסמים, להימורים ואלכוהול. היא יזמית ומפתחת שיטת הטיפול הייחודית לנפגעות ולנפגעי מין (הנחיית קבוצות, טיפול פרטני). בעלת קליניקה לטיפול בנפגעי עבירות מין, התמכרויות, דיכאון, טיפול משפחתי, טיפול למשפחות למכורים ועוד.  

113 עמודים, 74 ₪.