בנות הדרקון: 12 המדרגות / מרית ג"ץ / עם עובד

בנות הדרקון: 12 המדרגות

מרית ג"ץ / עם עובד

בכל שנה, ביום הרשימה, ילדה בשמלה חרוכה עולה את שתים עשרה המדרגות המובילות לבניין העירייה. זו הפעם האחרונה שתושבי עיר האושר יחזו בה לפני שיטרוף אותה הדרקון. כל שנה והילדה שלה, כבר מאתיים תשעים וחמש שנים.

מרתה לא חששה מהדרקון. היא הועסקה כשוליה בסדנת הפִחלוץ של אביה, והעבודה הייתה רבה מכדי לוותר עליה. אך משיכתה המסוכנת לאש טורפת את הקלפים, וברגע אחד היא מוצאת את עצמה מובלת בתהלוכה לאי הדרקון.

כולם מצפים שמרתה תיכנע לגורלה, אבל מרתה, כמו שלוש הילדות הגיבורות שלצידה, מסרבת להרפות את אחיזתה מעולם שמתעקש לנער אותה מעליו. בפעלולי דמיון מרהיבים מרית ג"ץ בוראת עולם קרקסי וחושני שאינו מציית לחוקי המציאות או הפנטזיה. עולם שהכיעור והנשגב הולכים בו שלובי זרוע. למי שיעז ליפול לתוכו צפויות פלאות אין-קץ.  

החלק הראשון בטרילוגיית בנות הדרקון ראה אור לראשונה ב-2007 בהוצאת הקיבוץ המאוחד והוקדש "לבנות הדרקון, באשר הן", כי דרקונים קיימים בחיים של כולנו, גם אם אין להם כנפיים או זנב. הספר זכה לשבחים רבים ונמכר היטב בקרב קהל צעיר ומבוגר כאחד. 

ועכשיו, 14 שנה אחרי, הושלמה כתיבת הטרילוגיה אשר תצא לאור במלואה, בהוצאת עם עובד. מרית ג"ץ (בן ישראל) היא סופרת ואמנית בין-תחומית. בבלוג שלה עיר-האושר היא כותבת על אגדות ואמנות בין-תחומית.

351 עמ', 84 ש"ח.