תכלת וארגמן / בארי אבידן / הוצאה עצמית

תכלת וארגמן

בארי אבידן / הוצאה עצמית


ספר עיון חדש, מרהיב ביופיו, אשר מציג את התפתחות תלבושות מחול הפולקלור בישראל, כמייצגות את ההוויה הישראלית, אופייה ותרבותה. 

למעשה, זהו מסמך היסטורי יוצא דופן ומרהיב ביופיו אודות התפתחות תלבושות הפולקלור הישראלי. באמצעות 328 עמודי הספר, המאגדים מידע על העשייה הענפה בתחום זה במהלך מאה השנים האחרונות, הוא מעביר את הקורא במנהרת זמן מרתקת, מרהיבה, צבעונית ומעוצבת ללא דופי, הכוללת, לצד קטעי ארכיון נדירים, גם מאות צילומים עכשוויים יפהפיים ומושקעים, המהווים חוויה ויזואלית צרופה. 

את הספר יצר בארי אבידן - כוריאוגרף מוערך, במאי ומעצב תלבושות פולקלור ישראלי לבמה, מזה כ-40 שנה, אשר העלה את תחום עיצוב התלבושות למחול הפולקלור הישראלי לרמת אומנות של ממש.

את ההשראה שאב אבידן מילדותו כבן לרב אורתודוקסי, ממחוזות נעוריו כתלמיד הישיבה התיכונית "נתיב מאיר" בירושלים וכסטודנט באקדמיה לאמנות ועיצוב "בצלאל". 

עובדה ידועה היא כי מחול הפולקלור הישראלי, על התלבושות הייחודיות שלו, משמש כשגריר ישראל בעולם כולו והוא בעל מאפיינים ייחודיים. התלבושות הישראליות מאופיינות בשמלות קלילות, צבעוניות ומתנופפות ובחולצות ומכנסיים חופשיים וקלילים. לבוש זה משקף את ההוויה הישראלית העכשווית, המאפיינת את טיפוס הצבר הישראלי. 

במשך שנים, חקר אבידן את הסמלים היהודיים, לשם שילובם בתלבושות שיצר והגיע אל נבכי ההיסטוריה של עם ישראל הגולה באירופה, באפריקה ובמדינות ערב, במשך אלפיים השנים האחרונות. 

בתקופת הקורונה, בה הושבתו כל פעילויות להקות המחול בארץ, החליט אבידן לנצל את הזמן היקר שהתפנה לו והתיישב לכתוב את היצירה המפוארת של חייו – המהווה מסמך היסטורי ותרבותי מיוחד במינו, המציג את הישראליות מזווית קצת שונה – תלבושות הפולקלור, כמייצגות תרבות של עם. 

הספר מיועד לכל חובבי המחול, האופנה, התרבות, ההיסטוריה והאומנות בארץ.

328 עמודים.

לחץ כאן - קליפ לספר "תכלת וארגמן"