לישון באלכסון / אליקים כסלו / מודן

לישון באלכסון 

אליקים כסלו / מודן 

כותרת המשנה של הספר היא: "חיים  באושר ( גם) ללא זוגיות!" ואכן, בעשורים האחרונים הולכת ומתרחבת, בישראל ובעולם, מציאות של אנשים ללא זוגיות: רווקים, גרושים או אלמנים, מבחירה או מכורח, באופן זמני או קבוע. 

חברות רבות ממשיכות להפלות ולהדיר אותם, בדרכים ישירות ועקיפות, ולשדר להם מסר שמשהו אצלם לא בסדר. ואף על פי כן, יש רבים שטוב להם לבדם ויש להם מה ללמד את כולנו. 

על בסיס ראיונות אישיים, ניתוחי עומק סטטיסטיים וסקירה מקיפה של הספרות בתחום, בוחן ד"ר אליקים כסלו כיצד סינגלים מתמודדים עם הלחץ החברתי, מקימים קהילות חדשניות ומפתחים עצמאות וחוסן גם ללא זוגיות. 

ממצאיו וניתוחיו מאתגרים את המחשבה על זוגיות ומשפחה ומציעים פרספקטיבה עדכנית ומרתקת להבנתן של מגמות חברתיות. בכך סולל הספר דרכים חדשות לחיים מלאי סיפוק וקבלה עצמית עבור סינגלים, בין שהם מחפשים זוגיות ובין שלא.

הספר, שנכתב במקור באנגלית, תורגם לשפות רבות וזכה לסיקור נרחב באמצעי תקשורת מרכזיים כגון CNN, BBC, ו-Washington Post. בעקבות הצלחתו פיתח ד"ר כסלו גישת ייעוץ חדשה להעצמת סינגלים והוא בעל טור קבוע ב-Psychology Today, עם מאות אלפי קוראים.

ד"ר אליקים כסלו משמש כיום ראש תוכנית המצטיינים בביה"ס למדיניות ציבורית וממשל של האוניברסיטה העברית. הוא בעל תואר דוקטור מאוניברסיטת קולומביה בניו יורק ושלושה תוארי MA בסוציולוגיה, במדיניות ציבורית ובייעוץ חינוכי.