במקדש הזה היחיד / בבשר, קים מידן / מקום לשירה

במקדש הזה היחיד, בבשר 

קים מידן / מקום לשירה  

ספר הביכורים של קים מידן כולל כ-40 שירים בנושאים מגוונים. הדומיננטיים ביניהם: ילדות, נשיות, זוגיות ומשפחה. תחת הנושאים המובהקים של הספר חותרים מתחים משניים, למשל: קדושה ופריצות, הטבעי והמלאכותי, מיתולוגיה ואמנות עכשווית. הפואטיקה של מידן בשלה באופן מפתיע לספר ראשון בין השאר הודות ליכולת נדירה לתאר באיפוק מצמית וסוגסטיבי ביטויי אלימות מינית. עיצוב המרחק האסתטי באופן זה מעניק למחאה הנועזת והחשופה בשירתה אמינות ושכנוע רטורי. בבסיס הפואטיקה של מידן עומדת שאיפה כפולה. 

מחד גיסא, השאיפה לטקסט הגבישי, האסתטי, המיתי והוירטואוזי, ומאידך גיסא השאיפה לומר את הדברים כפשוטם, בגסותם, מבלי לסטות כמלוא הנימה מהאמת הרגשית המחייבת של הדוברת.  בשירים של מידן המילים אינם מתייפות לכבוד השירים; הן נקרעות מההוויה אל תוך השיר, ומצטרפות אל שורותיה של הדוברת ואל מבטה על המתרחש, כך למשל בשורות: "החדרים נקיים אבל האויר לא בטוח / הסוד צפוף מן המים והמים / לא יודעים להועיל". מידן מחדשת בכך שהיא מקשרת בין התקשורתי, הגס והמרושל ("לרוץ לא היה מספיק היה צריך להכאיב להקיא להכריח / ומתישהו מישהו הציע לצלם אותה רק עם תחתונים") ובין הלירי המעודן ביותר ("את חיה עם עצמך ברכות מסוימת אך לא כך הם פני הדברים / כל הדברים רשאים להיחתך / לדברים יש דרך אכזרית להיחתך"). 

שירתה של מידן היא שירה נשית מובהקת המצטרפת לשושלת מפוארת של שירה נשית, וידויית ואמיצה. קים מידן מתגוררת בירושלים עם בן זוגה ובנה. היא פרסמה שירים בכתבי עת שונים ביניהם "הליקון" "ננופואטיקה", "מעין", "עירובין". 

57 עמ', 69 ₪.