אמנות ורוחניות באלפים / זאב בן אריה / פראג

אמנות ורוחניות באלפים

זאב בן אריה / פראג 

הספר מספר על שני יישובים רוחניים הנמצאים משני צדי האלפּים, האחד הוא דמנהור (Damanhur) בדרום, ליד טורינו, והשני הוא הגֵיתֵאָנוּם  (Goetheanum) בצפון ליד בזל. שני היישובים מנסים ליישם הלכה למעשה שתי דרכים רוחניות. דמנהור – ממשיכה במסורת של  המאגיה, של האלכימיה ושל האזוטריקה המערבית; והגיתאנום – שמשיך במסורת האזוטריקה הנוצרית של התיאוסופיה והמיסטריות בימי קדם. החשיבות של שני המקומות הללו מבחינת ביקור וטיול בהם היא זו: בשניהם הוקמו מבנים נפלאים, מעין מקדשים, ויש בהם הופעה של אדריכלות ושל אמנות מקודשת, שימוש מושכל בצבעים, בחלל, בסמלים, בחומרים, במיקום, וזאת בהבנה של העולמות הלא נראים וכיצד הם מופיעים בחומר. בפתח הספר סקירה של התפתחות תורת הסוד – האזוטריקה – במערב, מהרנסנס ועד סוף המאה החשובים ובתנועות העיקריות בתקופה ארוכה זו. 

הספר הינו אחד מתוך 11 ספרי סדרת "טיולי רוח ותרבות", שמזמינה את הקוראים להכיר את מורשתן הרוחנית והתרבותית של מעל 20 ארצות באזורים שונים בעולם, כולל אתרים יהודיים, מקומות קדושים ואנרגטיים, מסורות רוחניות ואתרים מחוץ למסלול הרגיל שכדאי לבקר בהם, מהפירמידות במצרים ועד המקדש התת קרקעי הגדול בעולם מתחת להרי האלפים, ממעגלי האבנים של אנגליה, ועד מרכזים של מיסטיקנים סופים בהרי פמיר. זאב בן אריה הוא סופר, מדריך טיולים מוכר קרוב ל-40 שנה המתמחה בטיולי תרבות, מיסטיקה ומסורות רוחניות ברחבי העולם ובישראל, מוציא לאור סדרה בת 11 ספרי טיולי תרבות ורוח. כל אחד מהספרים בסדרה, שיוצאת לאור בהוצאת פראג, מציע טיול במדינה אחרת בעולם ופותח נושא כזה או אחר. 

הספרים מזמינים את הקורא לטיול תרבותי היסטורי מרתק העוקב אחר מסורות פולקלור, מורשות רוחניות והיסטוריות, והחיפוש האנושי אחר משמעות במהלך הדורות, ומפנים למקומות לא מוכרים שאפשר ומומלץ לבקר בהם. הסדרה נוגעת בנושאים כגון: תרבות האלה הקדומה והמכשפות, ישובים רוחניים ברוח העידן החדש, מיסטיקה נוצרית ומנזרים מסתוריים בהרי הקווקז (ארמניה) והבלקן, המיסטיקה הסופית באסלאם המדגישה אהבה כדרך חיים, מסתרי ארון הברית והיהדות הקדומה באתיופיה, סוד הפירמידות במצרים, אמנות ואדריכלות מקודשת ברחבי העולם, מסורת החניכה והמסתורין של העולם הגרקו רומי, שמאניזם והתרבות הקלטית, ריקודים ומוזיקה מקודשת, וגם התייחסות לתיאוריות אלטרנטיביות לגבי מוצא האדם והתרבות האנושית (כגון אטלנטיס).

מחיר ספר מודפס:  59-79 שקל, מחיר עותק דיגיטלי: 39 שקל.