אוכל אירוח אהבה / דבי מצקין /  הוצאה עצמית


 אוכל אירוח אהבה 

דבי מצקין / הוצאה עצמית 

במשך שנים רבות דבי מצקין מבשלת, מטיילת, טועמת, מארחת ונושמת מטבח. שנת הקורונה טרפה את כל הקלפים גם במטבח של דבי ותוכניות קולינאריות רבות נעצרו, סדנאות הבישול וסידור עיצוב שולחנות חדלו גם הן והארוחות עם חברים ומשפחה שהיו חלק משמעותי בחייה הופסקו באחת. 

סימן שאלה גדול אפף את כולם עם משבר הקורונה ובכל זאת החליטה דבי שזה הזמן הטוב ביותר לחטט במחברותיה ולהפיק ספר בישול שהוא חלק קטן מאוסף שליקטה דבי אל חייה במשך כמה עשורים בהם היא חולקת את חייה בין מיאמי לתל אביב. הספר קיבל את השם אוכל – אירוח – אהבה והוא מחבר את העולמות שעליהם גדלה ושפגשה בדרך.

בספר 72 מתכונים שנבחרו כולם על ידי משפחתה וחבריה, חלקם מבית אמא ורובם ככולם מתכונים שישאירו רושם עז, הכנתם קלה ואפילו מאוד.  

דבי מציגה מתכוני גורמה שקטפו מחמאות רבות מטועמי האוכל הרבים שלה והם כולם עם קיצורי הדרך שלה ליצירה במטבח לעבודה נעימה ומהנה. דבי מבקשת ללמד שאפשר ליצור במטבח, לבשל ולאפות מבלי לעשות עניין מההכנות ועם חיוך ובטח שלא ליפול מהרגליים כשהאורחים בדלת. דבי מאמינה שאפשר להפוך כל דלעת לכרכרה עם קצת תבלינים, "טריקים" קטנים ואהבה גדולה, ושאוכל הוא אמנות יומיומית, כיפית ומהנה ואת זה היא רוצה להעביר לקוראיה.

דבי, מפזרת אנרגיות טובות בכל מקום בו נמצאת, אוהבת אנשים, אוכל ואירוח – ואם אפשר לערבב ביניהם באהבה - הכי טוב. מי שמכיר אתה יודע שהשולחן שלה תמיד מלא – בשפע של מנות צבעוניות וחוצות יבשות ובאנשים מרתקים - שהם גם החברים הכי טובים שלה וכמובן עם המון אהבה, רוח טובה ואנרגיה חיובית.

דבי מצקין: "אני מאמינה בכל לבי כי בכוחו של האוכל לקרב לבבות ולחבר בין אנשים, ושהדרך הכי נעימה לעשות את זה היא סביב שולחן ערוך בטעם, יופי ונדיבות".

ועוד משהו: לכל מתכון יש סיפור שטומן בחובו מסר חיובי מעולמה הפנימי ומהמטבח שלה. כמנת תוספת לעבודה עצמית, להשראה ואנרגיה טובה שתאיר לכם את הימים, יצרה דבי לצד המתכונים גם חפיסת קלפי השראה לקבלת מסרים ותובנות. כל קלף הוא תשובה לשאלה אינטואיטיבית שעולה בדמיונכם. שחקו עמם, התנסו והרכיבו ארוחות - וכן, גם מתכון הוא מסר עבורכם.

160 עמ', 140 ש"ח.