נוודים / רוני שקדי / ספרי ניב

נוודים

רוני שקדי / ספרי ניב

יום האהבה של שנת 2014 הפגיש, בדרכו הפתלתלה של הגורל, בין מש"קית נפגעים בקצין העיר לבין הלום קרב שחזר משדה הקרב של עזה. אלו הם ימי השיא של מבצע "צוק איתן", ושני החיילים הצעירים מתמודדים עם מטענים כבדים שנושא בתוכו התפקיד שממלא כל אחד מהם בשירותו הצבאי. נעה חווה פרידה כואבת מהחבר ומתעמתת יומיום עם בשורות איוב על פצועים והרוגים ועם הורים שמחפשים אחר יקיריהם. אדם הלום הקרב מסרב לחזור לבסיס לאחר שהיה מאושפז בשיקום. יחד הם עוברים מסע לא קל, מגלים זה את זה מחדש וחולקים חוויות, ריגושים וטראומות המזדמנים להם בדרך.

"נוודים" הינו רומן ביכורים מסקרן שמביא את הקורא ללב התרחישים של אותה העת, מול תופעות הלוואי שאלו הביאו איתם לאורך השנים. הרומן הנרקם בין נעם לאדם מגיש לקורא מרקם יחסים אנושי המזמין לחשיבה רחבה ועמוקה יותר על החיים ומשמעותם, ועל המשברים איתם מתמודדים הצעירים לאחר השחרור.

רוני שקדי, 25, שימשה כמש״קית נפגעים בקצין העיר בזמן מבצע "צוק איתן". במהלך שירותה הצבאי ידעה שתי מערכות יחסים עם הלומי קרב, שלימדו אותה, על אף גילה הצעיר וחסר הניסיון, להבן את מצוקתם ובאותה העת את מצוקתן של בנות זוגן. אותן נשים צעירות שמלוות את הלוחמים ברגעיהם הקריטיים, ללא הכלים המתאימים  להכיל את כאבם ואת הזוועות שחוו בשדה הקרב. כיום משמשת רוני שקדי כעורכת הראשית של מגזין "המומלצים", יוצרת תוכן, כתבת אוכל וסוקרת מסעדות עצמאית.  

 181 עמ'. 78 ₪.