לאין שיעור, אנתולוגיית שירי בית ספר / עורך: גלעד מאירי  / מקום לשירה

 לאין שיעור, אנתולוגיית שירי בית ספר

עורך: גלעד מאירי  / מקום לשירה 

אסופה העוסקת במורים, תלמידים ובית הספר שביניהם. 145 שירים עבריים מאת 90 משוררות ומשוררים. נושאיה מתארים את הכניסה לכיתה א', מערכות יחסים, רומנטיקה, האחר, כישלון, זכויות מורים, שכול, פגישות מחזור ועוד. השירים מתארים כמיהה של מורים ותלמידים כאחד להבנה, לקִרבה, להשראה ולשכלול מערכת החינוך. שירי ספר יוצרים תמהיל כאב וקסם שנמצא במפגש בין המבוגר לצעיר, העבר לעתיד, המציאות לחלום, הז'רגון הבית ספרי ללשון האינטימית.

האנתולוגיה מעניקה הזדמנות למורים ולתלמידים לדון בנושאים טעונים, למשל נושאי טאבו, האותנטיות של המערכת, תהליכי סוציאליזציה, אילוף ומרד. השירים משמשים כמתווכים ומרכּכים את הדיון בסוגיות מורכבות מבחינה אתית ורגשית. הספר הוא שימושי בהיותו טקסט מרכזי לשעת מחנך או לשעת שירה (בדומה לשעת סיפור).     

האסופה רואה אור בתקופה שבה נראה כי הלימודים במערכת החינוך יישתנו מעתה והלאה ללא הכר עקב מגיפת הקורונה. כלומר, הספר הוא מעין סיכום ביניים או של מסורת הלימודים המוכרת. 

ד"ר גלעד מאירי (1965, י-ם), פרסם 16 ספרים, מהם שבעה ספרי שירה וארבע אנתולוגיות שירה העוסקות בכדורגל, בבית ספר, בתפילה ובמחאה חברתית (בשתיים האחרונות כעורך שותף); ספר שירי ילדים: שובבים שווים, ספר האלפבית החברתי; המשרד לסיפורי הציבור (סיפורים קצרים); פופואטיקה, ספר מסות ומאמרים; מבחר שירים מאת המשורר גאווין יוּאַרְט. מנהל שותף של מקום לשירה וביה"ס לאמנויות המילה עם נועה שקרג'י.   

231 עמ', כריכה קשה. 98 ₪.

הערות
* כתובת הדואר האלקטרוני לא תוצג באתר.