טלפון מאלוהים / יצחק למנסדורף / כרמל

טלפון מאלוהים

יצחק למנסדורף / כרמל 

בשביל מה כל הטרחה, כל הטירוף הזה, אני שואל את עצמי, בשביל עוד כמה שקלים, בשביל עוד בחורה אקראית? לפני שנים – כמה שנים איני זוכר בדיוק – היו לי חלומות על ייעוד, על מטרה, על חיים למען משהו. גדלתי על המילים "טוב למות בעד ארצנו". אחר כך המרתי אותן ב"טוב למות בשבילה". בהמשך הדרך גיליתי שלא טוב למות בשביל שום דבר ובשביל אף אחת. שלא טוב למות בכלל. 

ארבעה עשר הסיפורים הקצרים המרכיבים את "טלפון מאלוהים" פותחים שער לעולם חדש, מרתק ועלום למדי – עולם הביוטכנולוגיה, שבו מתקבלות ההחלטות החשובות על בריאותנו ועל חיינו. הגיבור, המופיע בכל אחד מן הסיפורים באצטלה אחרת, מתלבט בין שאלות של אתיקה ומוסר, בין נשים ואהבות מותרות ואסורות, בין תשוקה לחיים למשיכה מורבידית אל המוות. 

עלילת הסיפורים של הקובץ הבלתי קונבנציונאלי הזה אינה ליניארית. הסופר, מביט לאחור על חייו ואינו חוסך מן הקוראים את מבטו. ציני וחומל לעיתים, ומפוכח תמיד. ראייתו היא כפולה: הוא המספר היודע כל, והגיבור – במלוא מובניה של המילה "גיבור". ומעל הכול – הוא מאמין באהבה, עילת העילות, וביכולתה הנצחית לגרום כאב, לצקת משמעות ולנסוך מרפא. 

יצחק למנדסדורף הוא ד"ר לרוקחות ופרמקולוגיה בעל פוסט דוקטורט מאונ' בארה"ב ושני ממכון ויצמן. הוא שימש בעבר כנשיא ומדען ראשי של חברה ביוטכנולוגית, שותף בחברה שעסקה בפיתוח טכנולוגיות רפואיות על בסיס קנאביס, ומנכ"ל ובעלים של חברה שנותנת שירותים ביוטכנולוגיים. בגיל 48 התגלה בגופו סרטן קשה, נדיר, ולוחמני במיוחד, והוא נלחם בו בכל האמצעים הקונבנציונליים והבלתי קונבנציונליים שעומדים לרשותו. 

225 עמ'; 84 ₪.