ג'וני הרקוב ומלכת הצמרמורת / אבי פיטשון / רסלינג

ג'וני הרקוב ומלכת הצמרמורת

אבי פיטשון / רסלינג 

האנדרגראונד הישראלי של שנות ה-80, בעיקר המוזיקלי והפוליטי, מתואר בספר התיעודי-אישי של אבי פיטשון אשר חובש מספר כובעים: עד, משתתף פעיל, ובעצמו מקים של להקות וגופים פוליטיים סהרוריים שהיוו חלק מהנוף התת-תרבותי שאותו הוא מתאר. פיטשון פורש רשימת מצאי של קבוצות ואקטים פוליטיים, להקות וסצנות, אלבומים ואנשים שחלקם הגדול לא תועד כלל, או טרם זכה להתייחסות רחבה גם במסגרתם של מבטים קודמים על השוליים של התקופה שבין תחרות האירוויזיון שהתקיימה בירושלים בשנת 1979, דרך מלחמת לבנון ועד לאינתיפאדה הראשונה. 

הספר יצא לאור כבר בשנת 2014. אני לא יודע כמה אנשים טרחו לרכוש אותו, אבל הוא בהחלט יכול לספק הנאה משולבת בנוסטלגיה למוזיקת הרוק, המטאל, הפאנק והניו-ווייב של שנות השמונים והלאה, כי פיטשון יורה מטחי זיכרון מרשימים ממוחו הקודח. עטיפות תקליטים, שמות שירים ולהקות, הופעות ומועדונים, בשילוב הרהורים, אסוציאציות ומה לא, כשהכול מעורבב בביוגרפיה האישית שלו שמסופרת בכנות רבה, ובהתנסויות שלו כחבר בלהקות פאנק מקומיות קטנות תרבות-נגד בבריחה מהישראליות. 

תיאור המפגש שלו עם אלבום הבכורה של הסקס פיסטולס, כל כך מזכיר לי את מה שחשתי אני בסיטואציה דומה. וכן, גם אני ולהקתי קילר הלוהטת מוזכרים בספר.

290 עמודים, 78 ש"ח.
 

הערות
* כתובת הדואר האלקטרוני לא תוצג באתר.