השבועה הנמהרת שלנו / ברין גרינווד / עם עובד

השבועה הנמהרת שלנו

ברין גרינווד / עם עובדאיש מעולם לא קרא לזִי "גברתי". היא בחורה גדולה עם פתיל קצר, שיער ג'ינג'י פרוע וקעקוע פניקס על הירך, וכבר התרגלה לכינויים אחרים לגמרי.

פתאום, באחר צהריים אחד של יום רביעי, מופיע בחור שפגשה בחדר ההמתנה במרפאה המקומית, כורע ברך לפניה ואומר: "אני נשבע לשרת אותך, גברתי, מעתה ועד עולם". מה עונים למשפט כזה? נראה שהבחור רציני לחלוטין, והאמת היא שקצת עזרה לא תזיק.

גֶ'נטְרי אינו בחור רגיל. מגיל צעיר מאוד ידע שייעודו בחיים הוא להיות אביר, ומשפחתו קיבלה את אימוניו בהבנה כדי לעזור לו להשתלב בחברה.

הוא שולט בחרב ובגרזן, דובר אנגלית ימי-ביניימית בלבד ומסור כל כולו למסדר הצלב. הוא נשבע להגן על זי בחרבו ובגופו – משוטרים ומנושים, מסוחרי סמים ומפושעים תאבי דם – ויעשה את כל מה שתבקש גברתו. אך הוא וגם היא לא מעלים על דעתם מה תגבה מהם שבועה נמהרת אחת.

ספרה החדש של ברין גרינווד אמיץ, בוטה ויוצא דופן, כמצופה ממחברת רב-המכר "כל מה שקרה שם באמת". היא כותבת בקולן של דמויות פגומות וחשופות עד כאב ומוצאת יופי במציאוּת שרובנו לא מישירים אליה מבט.


ברין גרינווד היא בת 46, גרושה בלי ילדים. ברין ואחיותיה חיו עם אימן, ובחופשות בילתה עם אביה, סוחר סמים שייצר כמויות עצומות של קריסטל מת' בקרוואן שלו, בחווה מבוצרת, עמוסת כלי נשק, בנות זוג מתחלפות וטיפוסים מפוקפקים – שם נחשפה לסקס, סמים, בלגן ואקדחים. כשהיתה בת 14 הוא נידון לשבע שנות מאסר. היום הוא אזרח שומר חוק, שמטפח אובססיה לרובים, אופנועים וקעקועים, מה שהוביל גם אותה למערכת יחסים מורכבת עם קעקועים.

רק פעמיים בחייה עזבה את קנזס. בצעירותה העבירה גרינווד שיעורים לחינוך מיני בבתי ספר, היום היא מלמדת כתיבה באוניברסיטה, חיה באותו נוף שבו גדלה ועליו היא כותבת. עיירות קטנות באזורים חקלאיים, בעוני ובמצוקה חומרית ומנטלית – החצר האחורית של אמריקה - שבה ילדים גדלים פרא, במשפחות הרוסות, עם השגחה הורית מזערית.


395 עמ', 94 ש"ח.

הערות
* כתובת הדואר האלקטרוני לא תוצג באתר.