מוכרי החלומות / שאול אולמרט / ידיעות ספרים


מוכרי החלומות

שאול אולמרט / ידיעות ספרים 

"אם אנחנו הולכים על עסקה כזאת, אנחנו בעצם מתחייבים להמר על כל הקופה: או שנהיה שווים מיליארדים או שנהיה שווים לתחת. יש לך צ'אנס להצליח יותר ממה שהעזת לדמיין אי-פעם. מצד שני, טעות אחת - וכל מה שבנית הולך לפח."

סקס סמים והייטק: רומן ביכורים חדש וחושפני ליזם ההייטק שאול אולמרט על המסע הבודד, מלא התככים והחרדות של מנכ"ל סטארטאפ ישראלי, שנלחם לכבוש את העולם ונאבק על הישרדותו ערב פרוץ הקורונה.

גדי חסון, בוגר יחידת המודיעין 8200, מקים חברת סטארט-אפ מצליחה ומוצא את עצמו על רכבת ההרים המטלטלת של חלום ההיי-טק הישראלי. הוא עובר לגור בניו יורק, נעשה לכוכב תקשורת ורואה איך המוצר שפיתח נהפך לחלק מהיומיום של מיליוני משתמשים. במקביל, החרדה מקריסת מגדל הקלפים שבנה מובילה אותו לנהל מערכת יחסים הרסנית עם אסי, ישראלי לשעבר שהחלום האמריקאי פסח עליו, ועם בת זוגו האמריקאית ויקטוריה. ההצלחה שמזניקה אותו אל פסגת העולם מאיימת לקרוע אותו מהאנשים ומהערכים שחשובים לו באמת והוא נאבק שלא לאבד את העוגנים שימנעו ממנו להידרדר לתהום שאין ממנה דרך חזרה.

הספר מאיר את פינותיו האפלות והפחות מוכרות של עמק הסיליקון הישראלי ומעמת את נרטיב גיבור-העל בן זמננו עם המחירים המורכבים שמשלמים נערי הפוסטר של אומת הסטארט-אפ.

שאול אולמרט (יליד 1975) הוא יזם ומנכ״ל של חברות סטארט-אפ ישראליות, שבילה חלק ניכר מהקריירה שלו בארצות הברית ומכיר מקרוב חוויות ודמויות ששימשו השראה לרומן הביכורים הזה. הוא נשוי ואב לשלושה ילדים.