שאלות נפוצות

1. נכון לעכשיו, האם קילר הלוהטת היא להקה פעילה?

- בהחלט. אם כי בגלל המרחקים הגיאוגרפיים בינינו (המתופף ירושלמי, הגיטריסט תל אביבי, הסולן והבסיסט חיפאים), אנחנו נפגשים רק לעיתים רחוקות. כאשר מזמינים אותנו להופעה, אנו נפגשים לחזרה אחת או שתיים כמה ימים לפני המופע, וזהו. זה מספיק. כי השירים כבר ב-DNA שלנו.

2. האם אתם מקליטים? האם צפוי אלבום חדש?

- לאחר צאתו לאור של אלבום הקאמבק ב-2012, התחלנו לעבוד על אלבום חדש. כמעט כל השירים בו היו מוכנים כבר ב-2013, אבל אז חזר הבסיסט עופר סטרול להתגורר בחיפה, ובא הקץ על אולפן ההקלטות שלו בתל אביב, ועל המפגשים השבועיים של הלהקה אצלו. מאז, עבדנו פה ושם אצלו בבית בחיפה, והשלמנו את ההקלטות פחות או יותר. השירים עברו מאסטרינג, ואפשר לומר שכבר די מזמן יכולנו להוציא אלבום חדש. מושקע ומגניב. אבל... הזמנים השתנו. דיסקים זה לא כלכלי. מה גם שטכנולוגית הם אאוט. רק למעטים יש עוד אפשרות לנגן אותם.

3. האם ואיפה אפשר להשיג את האלבום הוויניל הישן של הלהקה – 'דופקים את הלבנים'?

- האלבום הזה יצא ב-1985. הודפסו רק כמה מאות עותקים. לפי השמועות - 300 בלבד, אך מעולם לא קיבלנו נתונים (וגם לא תשלום) מחברת התקליטים הליקון, שהפיצה אותו.

כיום זהו פריט לאספנים ומחירו בהתאם. לפעמים מתגלגל איזשהו עותק לחנויות יד שנייה או באינטרנט. המחיר הכי גבוה בו נתקלנו לגביו היה 1700 ש"ח. ייתכן שבקרוב יוצע למכירה באתר, לכל המרבה במחיר, אלבום אחד כזה, בתולי לגמרי, שמעולם לא פגש מחט של פטיפון. אם יש לכם כלייה למכור כדי להשיג אותו, זה הזמן...

4. האם יש סיכוי שתדפיסו מהדורה עכשווית של 'דופקים את הלבנים', לאור התחייה המחודשת של תקליטי הוויניל?


- יש סיכוי. ויש דיבורים על כך. קיימת התלבטות באם להוציא את האלבום בדיוק במתכונתו ההיסטורית, או בשינוי מסוים ואולי עם תוספות. אתם מוזמנים להגיב על כך.

5. למה הוחלפו כל כך הרבה נגנים בלהקה?


- הלהקה עברה כמה גילגולים, וכדאי לקרוא בעיון את "הסיפור האמיתי" כדי להבין כל מקרה לגופו. וחוץ מזה, הלהקה קיימת מאז שנת 1976... נגנים עזבו, נגנים היגרו לחו"ל, נגנים אפילו הלכו לעולמם. מאז שהצטרף אלינו המתופף עצמון אברהמי בקאמבק העכשווי, הלהקה לא שינתה את הרכבה. זהו הרכב מנצח עם נגנים מעולים.

6. מה עושה כיום מוניקה סקס?

- שום דבר שקשור למוסיקה. חיה את חייה ומתגעגעת לעבר, כמו כולנו. היא מתגוררת בעומר עם בעלה מאיר לוי, לשעבר קלידן הלהקה. יש להם שני בנים, ולאחרונה היא הפכה לסבתא!! אבל נשארה יפהפייה כמו אז!!

7. במה שונה גירסת הדיסק של 'דופקים את הלבנים', מגירסת תקליט הוויניל?

- גירסת הדיסק, שיצאה ב-2010, כוללת שני דיסקים, ומהווה אוסף של כל השירים והסינגלים שהוקלטו עד לקאמבק הנוכחי. הדיסק הראשון כולל את כל שירי האלבום המקורי + 5 שירים חדשים ו/או מחודשים שהוקלטו ב-2010. הדיסק השני כולל 14?? שירים וסינגלים שהוקלטו במהלך 1981-1985, 1991-1993. בסך הכול יש באלבום הכפול 25 שירים?.??.


8. לפי השמועות, הייתם ממש פרועים בהופעות (גם המוסיקה וגם ה-SHOW), אבל מהאזנה לשירי האלבום שלכם מהאייטיז אתם דווקא נשמעים פופ-רוק כמו תיסלם ובנזין. איך אתם מסבירים את הסתירה בין התדמית לבין העדויות בשטח?


- אין סתירה. על-מנת שישמיעו אותנו ברדיו בתקופה ההיא (הרבה לפני שלטון גלגל"צ), היינו חייבים להישמע "נורמליים" אחרת פשוט לא היו משדרים אותנו. כך שהגרסאות שהקלטנו באולפן היו רגועות יחסית. בהופעות, לעומת זאת, עשינו את מה שבראש שלנו. היינו פראים, רועשים, ושרנו מילים שונות מהגרסאות הרדיופוניות. ללא צנזורה!
אגב, מכל שירי האלבום, "ראש בעננים" הוקלט כמעט לייב באולפן, כי כבר לא נשאר לנו כסף ליותר משעת-אולפן או שתיים, ולכן הוא גם נשמע יותר חי ובועט... ואפילו יש בו טעויות חינניות שלא תוקנו.

9. איך זה שהשירים שלכם לא רעים בכלל, ובכל זאת לא הצלחתם מסחרית ונשארתם אינדי, סוג של להקת מחתרת?


- קודם כל, תנו לנו רגע להסמיק בנחת מהחלק הראשון של השאלה... ועכשיו לתשובה: מאז ומתמיד היינו להקה בועטת, מורדת, שלא דופקת חשבון. היה לזה מחיר, כמובן. קוטנר (שנחשב אז לכל יכול) לא ידע איך לאכול אותנו. עיריית חיפה קיימה איתנו יחסי שנאה-אהבה. המעריצים לא היו רבים, והם היו מפוזרים על פני כל שטח מדינת ישראל הענקית... עדיין לא היו אז גוגל, ולא פייסבוק, ולא יוטיוב. הקהל ניזון בעיקר מהעיתונים ומהרדיו. ואם לא כתבו עלינו ולא שידרו אותנו - פשוט לא היינו קיימים.

לעומת זאת, העובדה שהיינו להקת אינדי (אולי הראשונה בישראל), שלא היתה כבולה לאמרגנים, מפיקים או חברות תקליטים - איפשרה לנו לעשות מה שבראש שלנו: החל מעטיפת תקליט פרובוקטיבית, ועד ויתור על הופעות שלא התחשק לנו לעשות. אף אחד לא יכול היה להכריח אותנו, לאלץ אותנו, לאיים עלינו.

אז עשינו רק מה שבראש שלנו, וחוץ מגרסאות הרדיו, שהוקלטו בתחילת האייטיז מתוך כוונה שישמיעו אותנו - אפשר לומר שעשינו הכול על מנת לא להצליח.

10. איך יוצרים איתכם קשר? איך אפשר להזמין אתכם להופעות?

- אפשר לפנות אל כל אחד מחברי הלהקה, ופרט אל יורם מארק-רייך.

טלפון: 050-7667693

מייל: yorammr@gmail.com

פייסבוק: יורם מארק-רייך


הצטרפנו למייספייס

 (22 אוקטובר 2008)

קילר הלוהטת במייספייס - עמוד חדש עם שירים, עדכונים וכל מה שצריך

הערות
* כתובת הדואר האלקטרוני לא תוצג באתר.