דף הבית >> אוכל >> חדש על המדף הקולינרי >> כבר טעמתם פיטאיה?
 

 

כבר טעמתם פיטאיה?


 

קיבוץ מעברות, ממובילי גידול הפיטאיה בישראל, החל לשווק את הפרי בשיתוף פעולה עם "חקלאי גרנות" ## שני זנים של פיטאיה, ונוס ואפולו, בעלי קליפה סגלגלה וצהובה


 

יורם מארק-רייך

אתר כדאי לדעת


 
צילומים: פיני הלוי 
 
אל ביתנו הגיע פרי פיטאיה בצבע ורוד-סגול. הוא נראה מדהים. היה לנו חבל לחתוך אותו. אבל היינו סקרנים וחתכנו אותו לשני חצאים. מבפנים הוא נראה עוד יותר מדהים. היה חבל לנו לאכול אותו. אבל היינו סקרנים ואכלנו. טעם עדין ולא עז מדי. אפשר לאכול ממנו עוד ועוד. איזה כיף!

פרי חדש מצטרף לשיווק הפירות והירקות של "חקלאי גרנות": פיטאיה. ההתארגנות החקלאית החדשה, אשר החלה לשווק לפני כשנה תוצרת חקלאית ישירות לסופרים, מוסיפה לסל התוצרת החקלאית שני זנים של פיטאיה, וונוס ואפולו, אשר ישווקו לרשתות השיווק המובילות, לשווקים הפרטיים ולחנויות המתמחות בפתיחת עונת הפיטאיה בתחילת ספטמבר. לדברי תמיר בושניצקי, מנהל חקלאי גרנות שוק מקומי, "לאחר החדרה מוצלחת של אבוקדו, פירות הדר, משמשים, שזיפים, אפרסקים, נקטרינות ודובדבנים, אנו שמחים לצרף גם את הפיטאיה, המגיעה אלינו מקיבוץ מעברות, אחד מהקיבוצים הבעלים בארגון גרנות, לשיווק על ידי חקלאי גרנות".

הפיטאיה, הנקראת גם פרי הדרקון, היא קקטוס חסר קוצים הצומח לגובה של עד ששה מטרים. קליפת הפרי אדומה, ורודה-סגולה או צהובה, וממנה מסתעפים עלעלים המזכירים ארטישוק. תוכן הפרי עסיסי, בצבע לבן או סגלגל, והוא משופע בזרעים קטנים ושחורים. הפרי מכיל ויטמין C, סיבים תזונתיים ונוגדי חימצון רבים. הפרי מתוק, מעט חמצמץ, בעל צבע סמוק כשל סלק, ומכיל מיץ רב. בישראל מגדלים 3 זני פיטאיה במישור החוף, בנגב ובערבה.

את הפיטאיה ניתן להשיג בין בחודשים ספטמבר לינואר ברשתות המזון ברחבי הארץ.

 
 
Bookmark and Share
Back שלח לחבר הדפס