דף הבית >> תרבות וספרים >> ספרים 2019 >> מכל קצותיו / עפר עציון
 

מכל קצותיו

עפר עציון / בין סגול ובין תכלת


 
ספר השירים מתכתב עם יצירות של יוצרים גדולים בשירה העברית הקלאסית, והוא מוגש בצורת אלבום מתנה מהודר. נאספו בספר זה קצוות רבים, שירים של יוצרים גדולים, שאותם המחבר אוהב במיוחד, לצד יצירות מחווה שלו ויצירות של אומנות חזותית. קצוות רבים, העוסקים בנושאים רבים, ובסופם נאספים לנקודה משותפת אחת. מצד אחד יש שיר של אלתרמן לדוגמא, מצד שני שיר המחווה של עציון ובאמצע תמונות או ציורים של אמנים מקומיים.
 
הספר "מכל קצותיו" שייך לסוגת הדיאלוגים בשירה, שבה עציון עוסק בשנים האחרונות מזוויות שונות. בספר שלושים ושישה שירים. כל אחד מהשירים (פרט לאחד שמקיים דיאלוג עם המיתוס "טוב למות בעד ארצנו") מקיים דיאלוג עם שיר מקורי, ומהווה מחווה לשיר. "ניגשתי לעשייה זו בענווה וביראת קודש, כאשר אני חש כננס היושב על כתפו של הענק אשר חיבר את היצירה המקורית", הוא כותב בספר. 

פרופ' עפר עציון (61), ראש החוג למערכות מידע במכללת עמק יזרעאל. תושב חיפה, נשוי + 4, שירת בצבא ביחידת המחשב של חיל האוויר. לאחר שהשתחרר משירות קבע עבד בסטארט אפ, עשה דוקטורט בארצות הברית, היה חבר סגל בטכניון וחבר ביחידת המחקר של ibm.בשנים האחרונות עזב את ההייטק לטובת האקדמיה במטרה לקרב את הענף לפריפריה ולהנגיש אותו לשכבות פחות מבוססות.

96 עמ', 60 ש"ח.
 
 
Bookmark and Share
Back שלח לחבר הדפס
+ שלח משוב