דף הבית >> אוכל >> אלכוהול >> יקבי ברקן: בציר חדש 2014 Altitude‏
 

 

יקבי ברקן: בציר 2014 ליינות מסדרת היוקרה Altitude‏


 

שימרו מקום בשולחן החג לסדרת יינות אלטיטיוד היוקרתית של יקבי ברקן בציר 2014 ## אם תהיתם לפשר השמות, נגלה לכם ששלושת היינות נקראים על שם גובה הכרם בה גדלו הענבים 


 


אתר כדאי לדעת


 
סדרת יינות אלטיטיוד של יקבי ברקן בציר 2014. צילום: יח"צ ​

סדרת Altitude היוקרתית, מהווה נדבך מרכזי באתגר של 'יקבי ברקן' לחקור ולבטא את הטרואר הישראלי. הסדרה מעניקה אפשרות ייחודית להשוואה בין שלושה יינות קברנה סוביניון מאותה שנת בציר שעברו תהליכי הכנה ויישון זהים ונבצרו משלושה כרמים בגבהים שונים. גובה הכרם בו גדלים הענבים הוא מהגורמים המשפיעים ביותר על אופי היין והוא מאפשר הצצה להבדלים בין היינות שכל טרואר מייצר.

בסדרה שלושה יינות הנקראים על שם גובה הכרם שבו גדלו הענבים מכרמי העילית של היקב. הסדרה זכתה לאורך השנים במעל 100 מדליות בתחרויות יין בינלאומיות בארץ ובעולם.
 
 
בציר 2014

שנת הבציר 2014 הייתה שנה מצוינת לכרמים, אך מאתגרת. לאחר אירוע שלג חריג, כמויות המשקעים היו נמוכות מהממוצע בסיכום החורף, נתון שממשיך להקשות על הגידול החקלאי בארץ ישראל. למרות זאת, חודשי האביב החמימים יחסית הביאו להתעוררות אחידה של הגפנים ואף העלו את ממוצע המשקעים השנתי במרכז הארץ. תקופת ההבשלה בקיץ הייתה נוחה יחסית עם טמפ' נוחות מאוד ביולי ואוגוסט, פרט לכמה אירועים בודדים. נתונים אלו הביאו להבשלה הדרגתית וטובה בכרמי היקב, שהביאו פרי מצוין.
 
 
 
Altitude +585 Cabernet Sauvignon, 2014
 
צבע היין רובי אדום מבריק. באף עולות ארומות של שזיף אדום ודובדבן עטופים בניחוחות ירקרקים של עלי דפנה, אקליפטוס ונגיעות מנטה. גוף היין בינוני-מלא, הטאנינים מעודנים אך ממלאים את חלל הפה ונמשכים לסיומת פירותית, עם חמיצות נהדרת ונגיעות עץ אלון איכותי.
 
·         בציר: 2014
·         הרכב זני: 100% קברנה סוביניון
·         כרם: יפה נוף (קיבוץ מנרה)
·         גובה הכרם:  585מ'
·        זמן וטמפ' תסיסה: משך התסיסה וההשריה על הקליפות עבור היין היה בן 18 ל-27            ימים. התסיסה בוצעה בטמפ' מבוקרת של 24 מעלות
·         יישון: 14 חודשים בחביות עץ אלון צרפתי ואמריקאי, כ- 40% חדשות
·         אלכוהול: 14%
·         משקל סגולי: 995
·         חומצה כללית: 6.13    
·         pH: 3.58
 
 
Altitude +624 Cabernet Sauvignon, 2014
 
צבע היין אדום-בריק. ליין ארומות של שזיפים בשלים, נגיעות שוקולד, ליקוריץ ועשבי תיבול ים תיכוניים. גוף היין מלא ובעל טאנינים עוצמתיים, אך מאוזנים. תשלובת טעמי פרי אדום עסיסי ארוגים בעץ אלון איכותי ממשיכה לסיומת ארוכה ופירותית. לאחר הפתיחה, מומלץ להמתין כשעה או לחדרר את היין.

·         בציר: 2014
·         הרכב זני: 100% קברנה סוביניון
·         כרם: עלמה
·         גובה הכרם: 624 מ'
·        זמן וטמפ' תסיסה: משך התסיסה וההשריה על הקליפות ארכו בין 19 ל- 37 ימים.              התסיסה בוצעה בטמפ' מבוקרת של 25 מעלות
·         יישון: 14 חודשים בחביות עץ אלון צרפתי, כ-80% חדשות
·         אלכוהול: 13.4%
·         משקל סגולי: 996
·         חומצה כללית: 6.16
·         pH: 3.54
 
 
Altitude +720 Cabernet Sauvignon, 2014
 
צבע היין ארגמן עמוק. באף, ארומות שזיף ודובדבן שחור, מלווים בתבלינים מתוקים כגון קינמון וציפורן, עטופים כולם בנגיעות ירקרקות המזכירות אקליפטוס. בהרמוניה נהדרת, גופו המלא של היין וטאנינים אלגנטיים אשר עוטפים את החך, נמשכים לסיומת ארוכה, פירותית, עם נגיעות קפה קלוי ועץ אלון איכותי. יין זה נהדר לשתייה מידית, אך יוסיף להשתבח בתנאי יישון נאותים.
 
·         בציר: 2014
·         הרכב זני: 100% קברנה סוביניון
·         כרם: דובב (הר גודרים)
·         גובה הכרם: 720 מ'
·        זמן וטמפ' תסיסה: משך התסיסה וההשריה על הקליפות ארכו בין 18 ל- 33 ימים.              התסיסה בוצעה בטמפ' מבוקרת של 25 מעלות.
·         יישון: 14 חודשים בחביות עץ אלון צרפתי, רובן חדשות.
·         אלכוהול: 14.5%
·         משקל סגולי: 995
·         חומצה כללית: 5.76
·         pH: 3.63
 
היין מגיע במארז מהודר.
מחיר מומלץ לצרכן: 120 ₪.
ניתן לרכוש בחנויות היין והאלכוהול המובחרות.

 
 
Bookmark and Share
Back שלח לחבר הדפס