דף הבית >> אוכל >> חדשות קולינריות >> אלחיר משתדרגת ועושה כבוד למורשת
 

 

אלחיר משתדרגת ועושה כבוד למורשת הדרוזית


 

המסעדה הדרוזית הוותיקה שמציינת 20 שנה לפעילותה, עברה מקצה שיפוצים נוסף בשבוע שעבר ## מעכשיו, לא רק האוכל אותנטי, אלא ניתן להכיר גם את התרבות הדרוזית שמצוירת ביד אמן על הקירות


 

יורם מארק-רייך

אתר כדאי לדעת


 
ח'ר חלבי לצד ציור קיר. צילומים: אתר כדאי לדעת  
 
מסעדת אלחיר הוותיקה עלתה בינואר שנה שעברה על מרכז הכרמל, ונפתחה לאחר שיפוץ יסודי של המבנה שבמעלה רחוב הביכורים. בשבוע שעבר עברה המסעדה מקצה שיפורים, שכלל בין היתר את הכפלת המזגנים, התקנת תקרה אקוסטית ושפע של ציורי קיר אותנטיים של האמן איימן חלבי ממג'דל שאמס.
 

איימן, 45, הוא בן למשפחה של אמנים, ולפני עשר שנים הוא עיטר גם את המסעדה הקודמת ששכנה בחוף הים. במשך שלושה ימים ארוכים שגלשו גם לשעות הלילה עסק איימן במלאכה, כשרבים מהסועדים מנצלים את ההזדמנות להצטלם איתו בעת עבודתו. הציורים מביעים הווי דרוזי במיטבו, כמו כלים מסורתיים, אישה לשה בצק לצד טאבון לוהט עם פיתות, מנות אוכל אופייניות, וגם ציור בגודל טבעי של ח'ר חלבי, בעלי המסעדה.
 
 
ח'ר חלבי: "אני מאוד מבסוט מהתוצאה. אנשים נעצרים מול הציורים, מצלמים ומצטלמים, וגם מבקשים הסברים על מה שמצויר. זה מעצים את האותנטיות, ומאפשר לאורחי המסעדה להכיר לא רק את מטעמי העדה, אלא מוטיבים נוספים של המורשת הדרוזית."


 
 
Bookmark and Share
Back שלח לחבר הדפס