דף הבית >> אוכל >> חדש על המדף הקולינרי >> טבעול משיקה שניצל טבעוני
 

 

טבעול משיקה שניצל טבעוני


 

הטרנד השפיע ## לראשונה בטבעול: שניצל תירס טבעוני שניצל התירס ללא גלוטן של טבעול ## קיראו על האבולוציה של שניצל התירס


 

אתר כדאי לדעת


 
צילום: יוסי סאליס
 
בעקבות מגמת הטבעונות ההולכת וגוברת, ומתוך רצון לתת פתרון לאוכלוסייה השומרת על תזונה ללא רכיבים מהחי, משיקה טבעול מתכון חדש וטבעוני לשניצל התירס ללא גלוטן של החברה. המוצר החדש יזכה לתו Vegan Friendly של עמותת "עתיד טבעוני" ויעלה על המדף לצד שניצל התירס מרכיבים ביתיים בלבד.

שניצל התירס הטבעוני ללא גלוטן מצטרף לחמישה מוצרים טבעונים נוספים שהשיקה טבעול בשנים האחרונות: חזה בגריל מן הצומח, קציצות עדשים כתומות, טחון מן הצומח, מיני המבורגר פטריות  וחטיפי כרובית. שניצל התירס של טבעול, מהמוצרים הפופולאריים והאהודים ביותר של החברה, הושק לראשונה בשנת 1993, ולפני כארבע שנים נוספה אליו גרסה ללא גלוטן. עם הפיכתו של שניצל התירס ללא גלוטן לטבעוני, תהיה זו הפעם הראשונה שתציע טבעול שניצל טבעוני.

כדי לטבען את המוצר תוך שמירה על הטעם המוכר והאהוב, עמלו בטבעול על פיתוח מתכון חדש ושיטת ייצור מתאימה ומהמוצר הוצא חלבון הביצה.

לדברי אורי נתן, מנהל פעילות טבעול, "בשנים האחרונות ישראלים רבים מקפידים על תזונה טבעונית. שניצל התירס של טבעול הוא מהמוצרים האהובים ביותר של החברה, ובתקופה האחרונה קיבלנו יותר ויותר פניות של צרכנים המבקשים שניצל תירס טבעוני. כדי לתת מענה לבקשות אלו פיתחנו מתכון חדש וטבעוני לשניצל התירס ללא גלוטן הקיים, ללא פגיעה בטעמו האהוב ובאיכותו".

משקל: 664 גרם.
מחיר: 19.9-24.9 ₪. 
כשרות: מטה אשר, בעלז.

 
 
Bookmark and Share
Back שלח לחבר הדפס