דף הבית >> מוזיקה >> דיסקים עבריים >> פלד / הכול עליי
 

 

פלד 

הכול עליי

 

יורם מארק-רייך /

אתר כדאי לדעת


 

עם תחייתו המחודשת של ההיפ הופ הישראלי בולט במיוחד שמו של פלד, שכבר יותר מעשור חורש במות בכל הארץ ומצליף תורה הסוחפת איתה עשרות אלפי מעריצים מצפון ועד דרום. לאחר שיתופי פעולה פוריים עם אסתר רדא, שב"ק ס', סאבלימינל, לוקץ', מייקל בנסון (משינה), אירוח בלהיט של הדג נחש "הכל יסתדר", חימום בהופעתו של דמיאן מארלי בקיץ האחרון ואלבום הבכורה "ח.ר.ק.ו.ת" שיצא ב-2012, כעת יוצא אלבומו השני של פלד – "הכל עליי".

באלבומו החדש לוקח פלד את הכתרתו משכבר הימים כ"ילד הרע של ההיפ הופ הישראלי" ומייצב את עצמו כאחד מאומני ההיפ הופ המחתרתיים בארץ וטקסטים המתהדרים ברפרטואר מושגים ישראלי עשיר.

האלבום, נאמן לשמו, מהווה סוג של תעודת זהות על דמותו של פלד. הוא נע בטבעיות בין המחאה והביקורת השוטפת, אהבותיו היומיומיות למוזיקה ולהנאות של החיים, יכולות הכתיבה והיצירה המושחזות בהן ניחן ועולם המושגים הרחב עליו גדל. כמו כן, משלימים את הצלע האחרונה בדמותו הכריזמטית, חבריו ושותפיו ליצירה המתמדת, יוסי פיין והוד מושונוב הנגנים, שמתארחים באלבום ומהדקים את קצוותיו.

מלבד היותו ראפר וכותב, פלד גם מצטיין בתחומי מדיה נוספים: הוא במאי קליפים מוערך וביים קליפים לשב"ק ס', הדג נחש, שי צברי, התקווה 6, אקסום ואחרים. הנחה את תוכנית הטלוויזיה "רעש" בערוץ 24, והגיש פינה בתכניתו של גיא פינס בתחנת הרדיו FM 99.


השקה חגיגית לאלבום: 26/4, 20:30, מועדון הבארבי בתל אביב 

 
 
Bookmark and Share
Back שלח לחבר הדפס
+ שלח משוב