דף הבית >> מופעי בידור >> תיאטרון עירוני: החיים על פי יעל לבנטל
 

 

תיאטרון עירוני: החיים על פי יעל לבנטל


 

השחקנית יעל לבנטל תספר בכנות על חייה, על בעלה והילדים, מזווית מצחיקה ## מופע הסטנד-אפ שלה יתארח בתיאטרון חיפה


 

יורם מארק-רייך / אתר כדאי לדעת


 
צילומים: ענבל מרמרי
 
השחקנית יעל לבנטל מוכרת לנו מהצגות בהן שיחקה במסגרת תיאטרון בית לסין ומסדרות טלוויזיה כגון 'החיים זה לא הכל', ו'לא לפני הילדים'. עכשיו היא מעלה מופע סטנד-אפ אישי בועט, 'החיים על פי יעל לבנטל', איתו תגיע גם אל תיאטרון חיפה במוצ"ש, 26 במרץ, בשעה 20:30.
 
בעידן הרשתות החברתיות, כשכולנו גאים להציג חיים מושלמים, יעל מעזה להסתכל על החיים בראיה מפוכחת. היא מביאה לבמה את חייה, ובעצם את החיים של כולנו, כמו שאנחנו לא מעזים להודות שהם באמת. מופע סרקסטי, קומי, מנקודת מבטה המקורית של אישה, שחקנית, בת זוג, נהגת, שורדת, מפיקה ואם שבעצמה נשארה ילדה.
 
יעל, איך זה בשבילך להופיע בחיפה?
 
יעל: "חיפה היא פיסת ילדות מאד משמעותית שלי. אומנם גדלתי בירושלים, אבל כל המשפחה המורחבת שלי בחיפה,  כשהייתי ילדה, היו שמים אותי על מונית שירות בירושלים ומישהו בא לקבל אותי בחיפה. אני מרגישה חצי חיפאית. כל מה שאני יודעת על ים, גלים ומים מלוחים למדתי בחיפה. כל חופש מהלימודים אני הייתי מבלה פה. וחוץ מלמשפחה החיפאית אני קשורה לגמרי גם למקומות ומוסדות תרבות ובילוי חיפאיים. סבא וסבתא שלי גרו בהדר וחרשתי את כל הגלידריות, קונדיטוריות בהדר. לסבא שלי הייתה חנות לשמיכות וכריות בעיר התחתית. כשהיה חם היינו הולכים להצטנן במזגן של המשביר. ליד המשביר הייתה גלידרייה עם וופל דו ראשי!! אתה יודע מה זה בשביל ילדה ירושלמית??  האימה שלי הייתה המלתחות של הנשים בחוף השקט. היו שם נשים עם ציצים עצומים, ופחדתי שזה מה שקורה בסוף לכולן... וגם, את כל סרטי הילדות שלי ראיתי בקולנוע עצמון וארמון בשכונת הדר".

 

מה צפוי במופע?
 
"בניגוד לפעמים בהם אני עומדת על הבמה בהצגה בתיאטרון או משתתפת בסדרת טלוויזיה, כאן הטקסטים הם שלי, מנקודת המבט שלי. כמובן, גם על זוגיות - על כמה חשוב לריב, אני יודעת שהרצון בדרך כלל הוא לזוגיות רגועה, אבל אני לא בודהא. אני כבר הודעתי לבעלי שאם לא נריב מספיק אני אתחיל לריב מהצד, ואני גם אומרת לו בכנות, לפני כל שיחה שחלק מהשיחות מוקלטות לצורך בקרה ושיפור איכות השירות.
 
"יש במופע קטע שמדבר על האופן שבו אנחנו מציגים את עצמנו - אנחנו תמיד הצודקים, הנבונים, ההגיוניים, ואת מה שמישהו אחר שהתווכח איתנו אמר לנו, תמיד נתאר בקול דבילי. אני מספרת על  שורשיי הלבנונים המפתיעים, על חוש הכיוון הנהדר שלי ועוד ועוד."
 
 
את סוגרת חשבון עם הבעל והילדים במופע?
 
"התמזל מזלי וזכיתי בבן זוג מהאגדות, שאוהב לגדל ילדים והוא גנן בגן ילדים, ובילדים הכי מתוקים בעולם. אבל גם בן זוג נהדר וגם ילדים מתוקים יכולים לעלות על העצבים ולייצר רגעים איומים, שיכולים נורא להצחיק אנשים אחרים. ילדים של אחרים, אגב, זה לא חמוד בכלל! גם שלך – לא תמיד. ילדים היום תפסו תחת ולא מפחדים מכלום. אני קונה לילדה גלידה ומבקשת לק!! מה היא אומרת לי? לא! אני מתחננת שתאפשר לי לק קטן. והיא עונה: אני לא אוהבת מפה לפה. כאילו איזה הומלס ביקש ממנה עכשיו לק..."
 
 
החיים עפ"י יעל לבנטל. תיאטרון חיפה. 26.3, מוצ"ש, 20:30

 
 
Bookmark and Share
Back שלח לחבר הדפס
+ שלח משוב