דף הבית >> קולנוע >> מה חדש >> פסטיבל הקולנוע האוסטרלי
 

 

פסטיבל הקולנוע האוסטרלי 


 

"המלבישה" בכיכובה של קייט ווינסלט יפתח את פסטיבל הקולנוע האוסטרלי בהקרנת בכורה בישראל ## סינמטק חיפה, 10 – 18 בפברואר 2016
 

יורם מארק-רייך / אתר כדאי לדעת


 
מתוך הסרט 'המלבישה' 
 
פסטיבל הקולנוע האוסטרלי ה-12 יתקיים בסינמטק חיפה, בין התאריכים 10-18 בפברואר. בפסטיבל יוקרנו שישה סרטים עלילתיים וסרט תיעודי אחד, המציגים את המיטב של תעשיית הקולנוע באוסטרליה.
 
הפסטיבל ייפתח השנה ביום רביעי, 10.2, עם הסרט החדש, "המלבישה", שעלילתו מתרחשת במרחבים המדבריים של אוסטרליה, בכיכובה של קייט ווינסלט וכמה מכוכבי הקולנוע האוסטרלי, ביניהם ג'ודי דייויס, ליאם המסוורת' והוגו וויבינג. הסרט זכה לאחרונה בחמישה פרסים בטקס פרסי האקדמיה האוסטרלית לקולנוע וטלוויזיה. הסרט ייצא לאקרנים בישראל בהפצת סרטי יונייטד קינג ויוקרן בפסטיבל בהקרנות בכורה.
 
בשנת 2017 תצוין שנת המאה של אירוע חשוב בהיסטוריה של יחסי אוסטרליה-ישראל, המערכה בפלשתינה במלחמת העולם הראשונה, ובאופן ספציפי הקרב בבאר שבע, שבו מילא חיל הפרשים האוסטרלי תפקיד מכריע. לדברי דייב שארמה, שגריר אוסטרליה בישראל, "אני שמח שלצד סרטים חדשים המציגים את המיטב של הקולנוע האוסטרלי, נוכל לציין את האירוע החשוב הזה בהקרנת הסרט הקלאסי "הפרשים", הבוחן את המורשת של מלחמת העולם הראשונה ואת משמעותה עבור אוסטרליה ותושביה". 
 
המלבישה
 
העלילה: טילי, אישה יפיפייה ורבת כישרונות, חוזרת אל העיירה האוסטרלית בה גדלה בכדי להתפייס עם מולי, אמה האקסצנטרית, לאחר שנים שבהן עבדה כמלבישה בחברות אופנה מצליחות בפריז. חמושה במכונת התפירה שלה, טילי נלחמת ברכילויות של השכנים אודותיה כשהיא משדרגת את המלתחה של נשות העיירה וקונה את חיבתן.
 
מתוך הסרט 'הבת' 
 
הבת
 
העלילה: אחרי שנים רבות בארה"ב, חוזר כריסטיאן אל עיירת הולדתו באוסטרליה, כדי להשתתף בחתונה של אביו (ג'פרי ראש), שנישא מחדש לבחורה הצעירה ממנו בעשרים שנה. השהות בעיירה, בה לא ביקר מאז מות אמו, מציפה בכריסטיאן רגשות מעורבים של זכרונות מהעבר, שגוברים כאשר הוא נתקל באוליבר, ידיד ותיק, שעבד עד לא מזמן במפעל של אביו. אוליבר מכיר לכריסטיאן את משפחתו: אשתו, אביו ובתו הצעירה והמיוחדת, שמתיידדים אתו גם כן ועוזרים לו להעביר את הזמן. אלא שבעיצומן של ההכנות לחתונה, מגלה כריסטיאן סוד משפחתי שעלול לשנות את עתידן של שתי המשפחות לנצח.

 
מתוך הסרט 'מונית אחרונה לדארווין' 

מונית אחרונה לדארווין
 
העלילה: רקס עובד כנהג מונית ומעולם לא יצא מגבולות ברוקן היל בחייו. כשמתגלה לו שימיו ספורים הוא מחליט לחצות את כל המדינה ולנסוע לדארווין, היות ושמע ששם יכול אדם לבחור את אופן מותו. אולם, במהלך המסע, הוא לומד שעל מנת לשים קץ לחייו אדם צריך לחיות אותם, ועל מנת לחיות את החיים הוא גם צריך ללמוד לחלוק אותם...

 
מתוך הסרט 'החיים לפי צ'ארלי' 
 
החיים על פי צ׳ארלי
 
העלילה: צ'רלי, לוחם שימי הזוהר שלו כבר מאחוריו, חי בקהילת ילידים נידחת בצפון אוסטרליה. ככל שהמדינה מגבירה את שליטתה באורח החיים המסורתי של הקהילה, צ'רלי הולך לאיבוד בין שתי תרבויות. חייו המודרניים החדשים מציעים לו דרך לשרוד, אולם, בסופו של דבר, אין לו שליטה על צורת החיים הזאת. לבסוף, אחרי שהוא מתייאש לאחר שהרובה והחנית החדשה שלו והג'יפ של חברו הטוב נלקחים ממנו, צ'רלי חוזר לחיות בטבע. אבל, הוא לא לוקח בחשבון לאן הוא עלול להגיע, או איך החיים השתנו מאז החיים בדרכים הקודמות.

 
מתוך הסרט 'איש האינסוף' 

איש האינסוף
 
העלילה: דין, 32, הינו מדען מוכשר וגם בעל צורך עז להיות בשליטה. בניסיון להרשים את חברתו, לנה, הוא משחזר אירוע יום השנה מהעבר בפרטי פרטים, במוטל שהפך למקום שומם. אך העניינים משתבשים כאשר טרי, בן זוגה לשעבר, מופיע פתאום באמצע סוף השבוע שלהם. דין מסיק שלנה עדיין מאוהבת בטרי ונפרד ממנה בהתקף קנאה. לאחר שהוא מתחרט בעקבות תגובתו הפזיזה, גולה דין למוטל ושוהה שם במשך שנה שבמהלכה הוא בונה מכונת זמן. הוא יוצר קשר עם לנה ומשכנע אותה לחזור איתו לעבר בכדי שיוכלו לשנות את מהלך האירועים בסוף השבוע הגורלי ההוא. אולם, נטייתו לשאוף לשלמות יוצרת שרשרת הולכת ומתהדקת של מספר רב של כפילי דין, כאשר כל דין מתחרה עם השני (וגם עם טרי) על תשומת לבה של לנה. כפייתו של דין להשיג שיפורים תמידיים גורמת לכך שלנה נלכדת בלולאת זמן. תוך מאמציו לשחרר את לנה מהלולאה מבין דין שבסופו של דבר הוא זה, ולא לנה, שזקוק לשחרור. על מנת שיהיה להם סיכוי לעתיד משותף מבין דין שהוא חייב למצוא דרך לשים קץ למעגל ההרסני של הרס עצמי ושליטה עצמית, ועל ידי כך לזכות באהבתה של לנה אחת ולתמיד.

 
מתוך הסרט 'הפרשים' 

הפרשים
 
העלילה: ארבעה גיבורים של חיל הפרשים האוסטרלי  נשלחים להשתתף במתקפת חיל הפרשים הגדולה האחרונה כאשר המבצע הצבאי הבריטי בפלשתינה, בשנת 1917, נתקע. במאמץ נואש לתמוך במאמצי בעלות הברית, יוצאים 800 פרשים אוסטרליים צעירים כנגד אש תותחים וסיכויים בלתי אפשריים במאמץ של הרגע האחרון להציל את החיילים הבריטיים התוקפים מחיסול מוחלט על ידי הצבא הגרמני-טורקי.

אירוע שהפך לאגדה בהיסטוריה האוסטרלית, מהיוצרים של "Phar Lap" ו"האיש מנהר השלג".

 
מתוך הסרט 'ארץ אחרת' 

ארץ אחרת
 
העלילה: סרט תיעודי. השחקן האוסטרלי היליד הנודע דייויד גלפיליל (השחקן הראשי ב"החיים על פי צ׳ארלי", המוקרן גם הוא בפסטיבל) מספר את סיפורה של "ארץ אחרת", אודות מה שקרה כאשר אורח החיים של בני עמו נקטע על ידי סגנון החיים שלנו. סרט תיעודי זה שופך אור על ההרס שנגרם על ידי ההשתלטות של תרבות חדשה על תרבות ישנה, והבעיות הנובעות מכך בתחומים רבים ומגוונים של חיי היומיום, ביניהם זמן, כסף, פסולת וקנגורו נודדים.
 
Bookmark and Share
Back שלח לחבר הדפס
+ שלח משוב