דף הבית >> תיאטרון ומחול >> תיאטרון חיפה >> מקורקעת
 

 

תאטרון חיפה מציג:

מקורקעת
 


 

קרן צור העלתה השבוע על בימת תיאטרון חיפה את הצגת היחיד שלה, 'מקורקעת' ## סיפורה של טייסת קרב אמריקאית, שמנושלת מתקידה בעקבות הריון לא צפוי


 
צילומים: ליאורה צור
 
בתאטרון חיפה עלתה השבוע הצגת היחיד "מקורקעת", שכתב המחזאי עטור הפרסים ג'ורג' ברנט, ואשר ברחבי ארצות הברית ואירופה זכתה להצלחה מסחררת.
 
תיאטרון חיפה אימץ את ההצגה אחרי שזכתה במקום הראשון בפסטיבל תיאטרונטו 2015.  ההצגה מספרת את סיפורה של אישה אמיצה ויוצאת דופן, טייסת F16 אמריקאית אשר זהותה מתערערת, כאשר בעקבות הריון לא צפוי היא מנושלת מתפקידה כטייסת קרב. היא עוברת להשתתף במלחמה בשלט רחוק מנוואדה, כמפעילת מל"ט (מטוס ללא טייס), בשירות שמזכיר יותר משחק וידאו מאשר לחימה מוחשית ומתחילה לנסוע למלחמה כאילו זו עבודה במשמרות. בבוקר היא יושבת בבסיס ומיירטת בלחיצת כפתור מבוקשים, ובערב היא שבה הביתה אל בעלה ואל בתה הקטנה אחרי 12 שעות בקרון ההפעלה.
 
השחקנית החיפאית קרן צור תרגמה לעברית את המחזה ומשחקת בו. צור שיחקה בהצגות כמו "סינית אני מדברת אליך", "רוחל'ה מתחתנת" של סביון ליברכט, ו"אנדה" של הלל מיטלפונקט - תפקיד שאף זיכה אותה בפרס שחקנית השנה בתיאטרון ב-2008. את ההצגה מביים סיני פתר.
 
קרן צור נשואה ואם לשניים. היא מתגוררת בחיפה, והתוודעה למחזה בזמן שהיא עצמה חוותה, לראשונה בקריירה המקצועית שלה, את תחושת הקירקוע. המשבר פגש אותה בדיוק כשעזבה את בית ליסין אחרי עשר שנים, והייתה מקורקעת בבית עם הילדים בשגרה חדשה ונטולת אדרנלין, אחרי שהייתה רגילה להיות כמעט ערב-ערב על הבמה במשך שנים.

 

קרן, האם זו הפעם הראשונה שאת עובדת עם תאטרון חיפה?

"את תחילת דרכי כשחקנית עשיתי בתיאטרון חיפה תחת ניהולו האמנותי של סיני פתר. לאחר תקופה ארוכה עברתי לתיאטרון בית ליסין, שם הייתי שחקנית קבועה כעשור. אני עכשיו אני חוזרת לתיאטרון חיפה עם הצגת יחיד, שביים סיני פתר."
 
איך זה מרגיש לחזור כעת לתיאטרון אחרי העדרות ארוכה?

"זוהי תחושה נפלאה של סגירת מעגל. התחושה היא של חזרה הביתה. תיאטרון חיפה והאנשים בו תמיד נותנים לי הרגשה של בית." 
 
האם יש לך חיבור אישי לחיפה?

"זהו תיאטרון יוצר חיפאי ואני כיוצרת חיפאית מוצאת בו מקום חם. מרגש אותי להופיע בעיר שלי מול קהל שברובו מכיר אותי לאורך השנים. אני מודה לניצה בן צבי שהרימה את הכפפה ואימצה את ההצגה."
 
מי יזם את העלאת ההצגה?

"סיני, הבמאי של ההצגה. מאז שהוא לקח אותי מיד בסוף לימודי המשחק שלי לתיאטרון, הוא מגדלור בעולם לעיתים לא פשוט. הוא תמיד, לאורך כל השנים דאג לי וידעתי שאוכל לסמוך עליו. למרות, זוהי רק הפעם השניה שאנו עובדים יחד. הוא ביים אותי בהצגה ״מדלן״ לצידו של גוליאנו מר. תפקיד זה זיכה אותי בפרס השחקנית המבטיחה והוא מביים אותי כאן ב״מקורקעת״, תפקיד שזיכה אותי בפרס המשחק בתיאטרונטו השנה."

 
 
Bookmark and Share
Back שלח לחבר הדפס
+ שלח משוב