דף הבית >> מוזיקה >> קלאסי, ג'אז ועוד >> מקפריסין באהבה
 

 

מקפריסין באהבה 


 

הלהקה הייצוגית של קפריסין, DIASTASIS, חוזרת לישראל עם תוכניתה "מקפריסין באהבה" בעקבות ההצלחה הגדולה שנחלה במהלך 2012 בישראל וברחבי העולם ## 3 הופעות בתאריכים: 28-30.8.15 בת"א, חיפה ואשדוד ## 50 זמרים, רקדנים ונגנים במיטב הרפרטואר היווני... 


 
צילומים: יחצ באדיבות משה יוסף
 
להקת הייצוג האמנותית "דיאסטאסיס" מקפריסין תופיע בישראל עם הזמר האורח קוסטאס אדג'כריסטודולו ((Kostas Hadjichristodoulou ובניהולו המוסיקלי של ואסוס ארגירידס [Vassos Argyrides]. המופע, "מקפריסין באהבה", מייצג את מיטב הרפרטואר הקפריסאי והיווני, מהסגנון הקלאסי ועד לסגנונות הרמבטיקו, הזבקיקו והצמיקו (ריקוד הרחוב). תכנית הארוע מכילה להיטים ידועים של מיטב היוצרים והזמרים הידועים בז'אנר היווני. בראש ובראשונה, המלחין הדג'ידאקיס והזמרים אהובי הקהל: דאלארס, חאריס אלקסיו וגליקריה, לצד אחרים. חלק מהמופע יוקדש כמחווה למיקיס תאודורקיס במלאת 90 שנה להולדתו, ול"זורבה היווני" - בו יושמע ממיטב הרפרטואר שלו.

זורבה היווני מבוסס על ספר מאת הסופר היווני ניקוס קאזאנצאקיס, שמתאר חברות מיוחדת הנרקמת בין אינטלקטואל המתחיל לנהל מכרה פחם בכרתים, לבין פועל מכרות יווני רב-מעללים, ששמו אלכסיס זורבה. דמותו הססגונית של זורבה, התנהגותו משוחררת-העכבות, וניסיון חייו העשיר, משפיעים בצורה ניכרת על השקפת חייו של האינטלקטואל והופכים את זורבה לאחת הדמויות האהובות והמוכרות ביותר בסיפורת העולמית. בשנת  1964 צולם הסרט בשם זה, המבוסס על הספר, והפך לשובר קופות.

 

 
מרכז התרבות "דיאסטאסיס", שפירושו "המימד", נוסד בקפריסין בשנת 1984 על ידי קבוצת אמנים אוהבי אמנות, שרצו לתת במה לחזונם ושאיפתם האמנותית בתחום המוסיקה, שירה וריקוד, המבוססים על הפולקלור היווני-קפריסאי. הקבוצה הציגה מהפכה חלוצית ודינמית באירועי התרבות בקפריסין: מימד חדש של אסתטיקה והופעה אמנותית, מימד חדש של כוריאוגרפיה, פונטיקה והתאמה ביצועית וטכנולוגית, שסיפקה צליל, קול ואור מסוג חדש. פעילות הקבוצה הייתה ייחודית, שום להקה בקפריסין לא העזה ולא הייתה מסוגלת לפעול ברמה כזו. הם יצרו תיאטרון מוסיקלי, בהדגשת היסטוריית המוסיקה הקפריסאית, בליווי תזמורת גדולה ואיכותית, כמו זו של רוסיה של המאה ה-21. זאת הייתה הפעם הראשונה שקבוצה אמנותית בקפריסין הביאה מימד חדש בבימוי, כוריאוגרפיה ואסתטיקה של הבמה, מלווה בטכנולוגיה מפותחת של תאורה וקול. עם יסודות אלה, אפיונים אלה והתלהבות רבה, סייעו לכך ש"דיאסטאסיס" יצאה מגבולות קפריסין להופעות ברחבי העולם.

הלהקה מורכבת מלמעלה מ-50 זמרים ורקדנים, כשלצידה, בקפריסין, מקהלת ילדים ולהקת רקדנים צעירים המהווים עתודה ללהקה הבוגרת. במשך השנים הוציאה הלהקה 13 אלבומים, ששניים מהם זכו בפלטינה.

"דיאסטאסיס" מופיעה ברחבי קפריסין ויוון, שמהוות מקור השראה למוסיקה שלה, וגם יצאה לסיבובי הופעות ברחבי העולם, לטובת הופעה על במות מכובדות כגון תיאטרון "פאלאס" בלונדון, ושיתוף פעולה עם התזמורת הסימפונית של אוקספורד. ברוסיה הופיעה הלהקה בתיאטרון "אלכסנטרינסקי" בסנט פטרסבורג, ושיתפה פעולה עם שני גופים אמנותיים גדולים ברוסיה: התזמורת הנשיאותית "אוסיפוב" ותזמורת המאה ה-21 של מוסקבה. הלהקה הופיעה גם ב"פלה דה קונגרס" בפריז, ובערים בינלאומיות כניו-יורק, ברלין, הוואנה, ואפילו ביירות.

הביקורות במקומות אליהם הגיעה הלהקה דיברו בשבחם על הזמרים, הרקדנים והנגנים, והדגישו את המקוריות, המקצועיות והארגון המופתי של הלהקה. בישראל זכתה הלהקה להצלחה רבה בהופעותיה בשנת 2012, ובעקבות דרישת הקהל היא חוזרת עתה לשלושה מופעים בישראל. 
מפיק בישראל: משה יוסף.

המופעים:

חיפה – שישי, 28.8, בשעה 22:00, מרכז הקונגרסים.
תל אביב - מוצ"ש, 29.8, בשעה 21:00, היכל התרבות.
אשדוד – ראשון, 30.8, בשעה 20:30, משכן אמנויות הבמה.


כרטיסים: 150-350 ₪.

רכישת כרטיסים: "איוונטים" 9066* או באתר www.eventim.co.il
 
Bookmark and Share
Back שלח לחבר הדפס
+ שלח משוב