דף הבית >> מוזיקה >> הופעות חיות: רוק/פופ >> רוק עם העבר הרחוק
 

 

רוק עם העבר הרחוק 


 

ביום שני, 1 ביוני, יתקיים בקיבוץ שדות ים, המופע 'מקורוק' - רוק מהמקורות בגובה פני הים ## הנושא שנבחר לפרויקט הוא מים ## עילי בוטנר וילדי החוץ יופיעו גם הם
 

יורם מארק-רייך 


 
חלק מהמשתתפים במופע. צילום: אמיר סלע

ככה, מתחת לאף של כולנו, מתרחש אצלנו תהליך המשלב למידה ויצירת מוזיקה, אשר השותפים בו מגיעים מיישובי אזור חוף הכרמל, אך לא רק. בסופו של התהליך, בתאריך 1 ביוני, יום שני לקראת שקיעה, בשעה 19.30, יתקיים מופע מסכם לציבור הרחב בקיבוץ שדות ים, עם עילי בוטנר וילדי החוץ. חלק מהמופע יוקדש לחשיפת התוצרים שהתהוו בתהליך.

בשנים האחרונות אנו עדים לתופעה תרבותית מרתקת החוצה מגזרים וחודרת לעומק הציבור בישראל - יצירה וחילחול של מוסיקה יהודית ישראלית מקורית העוסקת בתכנים תרבותיים יהודיים מסורתיים ומקבלת ביטוי מודרני עדכני לתקופתנו.

בחוף הכרמל, כמו בכל מקום אחר בארץ, צומחים הרכבים מוסיקליים  המבקשים במה ליצירה וביטוי לתכנים ייחודיים אלה השואבים את השראתם מהמקורות ומהתרבות היהודית.

דויד אביב, תושב בת-חפר העוסק במיזמים של מינוף עשייה מוסיקלית ומקים תחום של תוכן וקהילה ברשת חלילית, הגה את רעיון ה'מקורוק'  שיתקיים ב-12 רשויות בארץ, מקריית שמונה ועד ירוחם. 'מקורוק' נולד כדי לאפשר חיבור בין מוסיקאים מקומיים, ולענות על הביקוש לבמה עבור יצירה מוסיקלית בהשראת המקורות. דויד הניע בכוחות עצמו את המיזם, הביא אותו למספר ישובים ומועצות בארץ ואף רתם לכך נותני חסויות למיניהם.

אורית דגני וטל לב ארי, שהצטרפו לדויד ביישום הרעיון, מדברים בהתלהבות על ההזדמנות והחוויה.

טל: "השתתפתי כנגן באחד ההרכבים במקורוק שהתקיים בעמק חפר לפני שנה. זו היתה התנסות חוויתית מרתקת. זו פעם שניה שאני נוטל חלק בפרויקט, ומוצא את עצמי שוב מופתע מן התוצאות, כמו שאר המארגנים ואף המוסיקאים היוצרים עצמם. כל אחד ממשתתפי הסדנה מנהל חיים מלאים סביב בית, משפחה ועבודה, אך מוצא גם שפע של זמן להקדיש ליצירה ולמפגשי חזרות, והתוצאה... חגיגה משובחת של מגוון פרשנויות מוסיקליות לארבעה סיפורי מים מהמקורות".
 
אורית: "בעקבות קול קורא שפרסמנו במקומון, התעוררה התעניינות גבוהה, ובסופו של דבר גובשה קבוצה של כ-20 מוסיקאים חובבים ומקצועיים. הקבוצה נכחה בכמה מפגשים שבמהלכם נלמדו תכנים העוסקים בזהות ובערכי התרבות היהודית ישראלית והתנ"ך. כל מפגש התחלק לשניים: בחלקו הראשון נלמדו תכנים והתנהל דיאלוג על פי נושא נבחר בהנחיית הרבה ד"ר אילה רונן סמואלס, מורה לחינוך יהודי ותושבת קיסריה, והחלק השני התמקד ביצירה המוסיקלית בהנחייתו של מיקי שביב, מוזיקאי ותיק ומוכר. הנושא שנבחר לפרויקט הוא מים, בהשראת פרשת המבול וסיפורי אהבה ליד הבאר המקראית."
 
קיבוץ שדות ים החוגג השנה 75 שנים להיווסדו אימץ אל חיקו בהתלהבות את המקורוק, ושמח לארח את הסדנה  ואת החזרות במבנה חדר האוכל. כחלק מחגיגות ה-75, יארח הקיבוץ את המופע המסכם של המקורוק, הכולל גם הופעה מלאה של עילי בוטנר וילדי החוץ. ההופעה תתקיים על חוף הים המרשים של הקיבוץ.

בדרך הצטרפו עוד רבים וטובים כמו עמותת ניצנים, סטודיו "סול לה סי" של אמיר אסטליין, שמקליט ומפיק דיסק של היצירות שנכתבו ומבוצעות ע"י משתתפי הסדנה, לאה קציר אשר עיצבה את החומר הפרסומי,  אמיר סלע, שתיעד והנציח במצלמתו רגעים מרגשים בסדנה, ויצלם את ההופעה עצמה, וגם מועצת חוף הכרמל שמייחלת להיווצרות מסורת אזורית, שתתקיים אחת לשנה או שנתיים,  תיצור חיבור בין כל יישובי המועצה ותהווה הזדמנות לשיתוף פעולה בעל ערך מוסף גם בהמשך.
 
הזמנת כרטיסים:

https://www.ezpay.co.il/Payment.aspx?id=15370
 


מקורוק. יום שני, 1 ביוני, בשעה 19:30. קיבוץ שדות ים

 
 
 
Bookmark and Share
Back שלח לחבר הדפס
+ שלח משוב