דף הבית >> מוזיקה >> קלאסי, ג'אז ועוד >> מרשאל מרין: PARIS PARIS
 

 

מרשאל מרין:

PARIS PARIS 


הזמר הפריזאי מרשאל מרין יגיע ביום חמישי, 28 במאי, אל היכל התיאטרון במוצקין עם רפרטואר של שאנסונים צרפתיים מנצחים ## מסע אל פריז של פעם, נוסטלגיה במיטבה...
 

יורם מארק-רייך  


 
מרשאל מרין. צילום: נתן יעקובוביץ 
 
ביום חמישי, 28 במאי, בשעה 20:30, יגיע אל היכל התיאטרון בקריית מוצקין הזמר הפריזאי המוערך מרשאל מרין, מלווה בלהקת הליווי שלו, למופע של שאנסונים ולהיטים צרפתיים במחווה לגדולי הזמר הצרפתי - PARIS PARIS. הרפרטואר כולל ביצועים בשפת המקור לשיריהם של שארל אזנאבור, איב מונטאן, ז'אק ברל, אידית פיאף, ג'ורג' מוסטקי, ז'ילבר בקו, ז'ו דאסן, מישל פיגה, מייק בראנדט, אדי מיטשל, אנריקו מסיאס, נינו פרר ועוד רבים וטובים.
 
מרשאל מרין מגיע אלינו אחרי סדרת מופעים ארוכה על בימות שונות ברחבי המדינה, ביניהן הבימה, מרכז עינב, המשכן לאמנויות הבמה תל אביב, תיאטרון גבעתיים, סינמה סיטי, היכל התרבות כפר סבא ועוד. איתו על הבמה ינגנו הפסנתרן איתי אברמוביץ, המתופף לאון חביב, הבסיסט אלכס ספיבק, נגן האקורדיון עוזי רוזנבלט והחצוצרן עומר גבאי. מרשאל עצמו ילווה את שירתו על גיטרה אקוסטית. 
 
הפופולאריות של מרשאל מרין נוסקת בשנה האחרונה, כשהוא מצליח למלא אולמות גדולים ברחבי הארץ ולסחוף עדת מעריצים גדולה. את הסיבה לכך הוא תולה בצניעותו באשתו מירה מרין, שאחראית על הצד הארגוני, ההפקתי, העיצובי והשיווקי. היא מצדה, תולה את ההצלחה במקצועיותו ובכישרונו הגדול. מן הסתם, שניהם צודקים.
 
על הבמה הוא פורח, ונותן מעצמו את המקסימום. מה שמסביר את הופעותיו הרבות בכל רחבי הארץ. במקומות גדולים וקטנים. היכל התרבות ובימות קיץ ענקיות, לצד בתי קפה וארועים פרטיים. בין לבין הוא גם קופץ להופעות בחו"ל, בעיקר בצרפת.
 
מרשאל, 42. נולד בצרפת וגילה בגיל 17 את יהדותו. סיפור חייו יכול לפרנס טלנובלה, שאולי עוד תיכתב. לישראל הגיע בגיל 23, בעקבות גילוי יהדותו, הרחק מהמקום שבו חלק גדול ממשפחתו התבולל וחלק אחר נרצח בשואה. אחרי כמה שנים על קו ישראל-צרפת, תקע כאן יתד לתמיד. "מהרגע הראשון שהגעתי, אהבתי מאוד את הארץ," הוא מסביר במבטא הצרפתי הכובש שלו, "הרגשתי שזה הבית האמיתי שלי, אבל גם התגעגעתי לצרפת. הייתי היהודי הנודד."
 
במופע הוא לא רק שר. הוא גם מפלרטט עם הקהל, והנשים שבקהל מסמיקות להן קלות בהנאה. אחרי הכול, מדובר בחתיך הורס, מטר תשעים, רעמת תלתלים, עיניים ירוקות. בין השירים הוא מספר אנקדוטות וסיפורים של מאחורי הקלעים על האמנים שאת שיריהם הוא שר, ומתאר את רוח התקופה. אחדים מהשירים הם בשיתוף הקהל, וכמעט תמיד גם יש מי שקמים ורוקדים. הגילאים מגוונים. מגיעים כאלה שמבחינתם זו נוסטלגיה, אבל גם הרבה צעירים, כאלה שדווקא הוריהם גדלו על השירים הללו.
 
ההופעה מלווה ניחוח של חוצלארץ. מרשאל כריזמתי ואנרגטי מאוד, אך גם צנוע ופונה אל הקהל בגובה העיניים. בקלות רבה הוא מרים את הקהל על הרגליים ומעניק ללהיטים הישנים חיים חדשים. שאנסיונר אמיתי, שכובש את לב הקהל כבר בדקות הראשונות של המופע בזכות השארם הטבעי הנודף ממנו, ההופעה החיצונית, וכמובן – המבטא הצרפתי המתנגן באוזניים. בזה אחר זה מבוצעים השאנסונים הגדולים של הזמר הצרפתי. תקופה מוזיקלית שמשתרעת משנות החמישים ועד השמונים. הוא לא מחקה אותם, אלא מעניק לשירים צבעים משלו. הרפרטואר עשיר ומגוון.
 
מרשאל עובד בשיתוף פעולה הדוק עם מירה, האישה שאיתו. הם הכירו לפני 14 שנים ומאז הם ביחד. לגמרי ביחד. מירה באה מתחומי העיצוב, היצירה וההפקה. היא זו שיזמה את המופע על כל תכניו. עיצוב הבמה, כתיבת התכנים, הליהוק, השיווק, וגם על מצגת אמנותית אשר משלימה את מה שהאוזן שומעת. כישראלית, ואפילו קיבוצניקית, שהגיעה מתחום האמנות והתרבות, היא יודעת איך לעשות זאת נכון. תרומתה למופע מוחלטת. היא משחררת את בעלה לשיר ודואגת לכל מה שמסביב.

 
נעל בעיצוב מירה מרין. צילום: מישל קנוויל, פריז

מירה מרין היא גם מעצבת מוכשרת ומקורית של נעליים ייחודיות, מה שמסביר את תצוגת הנעליים האופנתיות שתהיה בכניסה לאולם. גם מרשאל, כמובן, יופיע בנעליים, פרי יצירתה.
 
 
החיבור אליו טוטאלי מבחינתה: "אנשים חוזרים שוב ושוב כדי לראות ולשמוע אותו. מרשאל שופע כריזמה בימתית. הוא למד משחק ומוסיקה, כך שכישורי המשחק שלו באים לידי ביטוי בהופעות. הקהל מתאהב בו קשות. נשים מנסות להתחיל איתו. אני יושבת בפרונט של ההפקה, ולא יודעים שאני אשתו, ושומעת שם דברים... טוב, לא ניכנס לזה. אפילו גברים לוטשים לעברו מבטים..."
 
הבמה מעוצבת באווירה פריזאית. קפה קטן, מצגת אמנותית פריזאית ברקע. בקבוק וכוסות יין על השולחן. הוא שר כמעט רק בצרפתית, וגם שניים-שלושה שירים שהוא משלב בהם עברית, מה שמרגש עוד יותר את הקהל שמצטרף אליו בשירה אדירה. זהו מסע בזמן מוזיקלי וויזואלי לצרפת. אחרי כל הופעה עולים בפייסבוק סטטוסים, כמו זה של דוד בכר שנכח בהופעתו של מרין בהבימה, ומספר שהרגיש כאילו הוא נמצא באולימפיה שבפריז. או ציטוט של איתי אברמוביץ, הפסנתרן במופע, שמספר כיצד ניגשה אליו מהקהל צופה נרגשת מאוד ודיווחה על צמרמורות בלתי נשלטות בכל הגוף, על חוויה מכוננת.
 
סבו של מרשאל, פול עמר, היה בשנות ה-50 וה-60 של המאה הקודמת בעליו של מועדוני מוזיקה בדקר שבסנגל, קולוניה צרפתית של אותם הימים. סבא פול אירח אצלו את גדולי הזמרים הצרפתים בתחילת דרכם, ביניהם אנריקו מסיאס, איב מונטאן, ז'ק ברל ואחרים. כיום הנכד מרשאל שר את שיריהם וגורם למאזיניו לבכות מהתרגשות.
 


מחיר: 110 ש"ח. מכירה מוקדמת: 99 ש"ח. מחיר לוועדים: 80 ש"ח.

לפרטים: 04-8806000
 PARIS PARIS. חמישי, 28.5, בשעה 20:30. היכל התיאטרון, מוצקין


 
 
Bookmark and Share
Back שלח לחבר הדפס
+ שלח משוב