דף הבית >> מופעי בידור >> מבשלים זוגיות בתיאטרון העירוני
 

 

מבשלים זוגיות בתיאטרון חיפה 


 

המופע 'מבשלים זוגיות' חוגג שנתיים על הבמות, ויתארח ביום חמישי, 28 במאי, בבמה 2 של תיאטרון חיפה ## אנחנו כבר מריחים את המרק המתבשל...
 

יורם מארק-רייך  
צילומים: יניב ביטון, סטודיו BP
 
ביום חמישי הקרוב, יציינו חברי המופע "מבשלים זוגיות" שנתיים על הבמה, עם ערב מיוחד בתיאטרון חיפה. במופע משתתפים יוסי פרץ ארי מרדיו חיפה, עורכת הדין גלית צור והקואצ'רית סימי אקשוטי. במהלך המופע מבשל פרץ ארי, טבח מדופלם במקצועו, על הבמה, ומשלב קטעי סטנד אפ על זוגיות, על אוכל ועל הקשר ההדוק בין שני הדברים. עורכת הדין צור, מביאה את הסיפורים המוטרפים בהם נתקלה בעבודתה כמגשרת מקצועית, ואקשוטי, שמתמחה בקואצ'ינג של זוגיות, מביאה את הקהל לידי הבנה עמוקה של המערכת הזוגית. 
 
לכל אורך המופע, פרץ ארי מבשל על הבמה, ובסיום הארוע, אחרי שהקהל משתגע מהריח, הוא גם זוכה לקבל טעימה מהאוכל.


המופע הזה החל בכלל כהרצאה על זוגיות של אקשוטי וצור. בשלב מסוים הן רצו להכניס קצת עניין וצחוק, והחליטו לצרף את פרץ ארי, סטנדאפיסט בעברו. משם, מהר מאוד נולד המופע, שרץ כבר שנתיים על הבמות.

 

 
פרץ ארי: "שנתיים זו חתיכת דרך. לא נראה לי שאי-שם בחזרות של תחילת 2013, בסלון של סימי אקשוטי, חשבנו שהמופע הזה ירוץ לאורך תקופה כזאת. התחלנו אותו בעיקר בשביל הכיף שלנו".
 
איזה רגע בלתי נשכח אתה לוקח מהשנתיים האלה?
 
"יש המון רגעים מופלאים וגם התרסקויות פה ושם. תשמע, אנחנו מופיעים על במות גדולות וחווים חוויות מסוג אחד, ואז מופיעים על במות קטנות, שזו חוויה מסוג אחר, וערב אחרי זה אנחנו עושים חוג בית, שזה עולם שונה ומלא באופן שאי אפשר לתאר".
 
ובכל זאת, רגע אחד?
 
"אני חושב שזה היה בסיבוב הופעות שעשינו בארצות הברית. היו לנו הופעות על במות גדולות, ואחרי אחת מהן אני מקבל טלפון לנייד ממישהי שאומרת לי: 'ראיתי עכשיו את ההופעה שלכם, אני רוצה שתבואו מחר בערב להופיע בסלון אצל דודה שלי'. מכיוון שאין דבר שאנחנו אוהבים יותר מחוגי בית, הסכמנו. למחרת בבוקר אני מקבל ממנה טלפון 'מכרתי 60 כרטיסים'. אמרנו לעצמנו איזה יופי, יש אחלה היענות וגם בטח סלון ענק. מגיעים למקום בלילה, חושך מצרים, גשם, הווייז התייאש מלמצוא את המקום. בסופו של דבר מצאנו, אנחנו מגיעים לבית עץ רעוע משנת 1702 נראה לי. מקבלת אותנו איזה ג'והן ריברס כזאת בת 97 ואומרת לנו 'זה הסלון'. אנו אומר לה שלא נכנסים פה 20 איש, איך את רוצה שייכנסו 60?. והיא מתקנת אותי 'בסוף מכרנו 80 ואל תדאג כולם ייכנסו'. אנחנו מתחילים את ההופעה, אנשים יושבים לגלי על הכסא, לסימי בכלל לא היה כיסא. חלק בכלל היו בעמידה. הג'והן ריברס ההיא היתה מצחיקה בטירוף, הצטרפה באיזשהו שלב להופעה, סיפרה לכולם מה זה לעשות סקס בגיל 200. היתה לנו שם את אחת ההופעות הכי מטורפות אבל הכי כיפיות שהיו".
 
אתה מדבר על חוגי בית בכזאת ערגה, כאילו זו הופעה בקיסריה...
 
"האמת? זה הרבה יותר מהופעה בקיסריה. הופענו בבית ציוני אמריקה מול 400 איש ובנגלר מול 500 ובעוד הופעות ענק. אין, אבל אין, כמו לעשות חוגי בית. האינטימיות הזאת, העובדה שאנחנו באים לאנשים הביתה ומארחים אותם אצלם בבית. לבשל לאנשים בסלון. במקומות גדולים, שזה גם כיף גדול, אנשים באים לראות הופעה. בחוגי בית הם חלק ממנה. אני לא אשכח היה לנו חוג בית בקריית אתא, החבר'ה שם פשוט קרעו אותנו מצחוק. התיישבנו שלושתנו וחיכינו שיבדרו אותנו".
 
עשיתם סיבוב הופעות בארה"ב, הופעתם בישראל על הבמות הגדולות. מה הלאה?
 
"תשמע, על הנייר כשכותבים את זה, זה נשמע מאוד יפה. כאילו השגנו וכבשנו כל יעד וכתבה בידיעות אחרונות ובווינט והכל נחמד ונעים. אבל זה ממש לא ככה. אני חושב שעדיין לא עברנו את גבול עתלית".
 
למה הכוונה?
 
"נכון שהופענו בתל אביב ובבאר שבע, אבל זה היה משהו מאוד נקודתי. עדיין כאשר אנחנו נוסעים דרומה מעתלית המופע לא מוכר, ולא הגיע להרבה אנשים. ההכרה שאנחנו מקבלים בחיפה ובקריות היא עצומה ועל זה אנחנו אסירי תודה לקהל המופלא שיש לנו פה בבית. אבל היינו רוצים להיות החיפאים ששוברים את תקרת הזכוכית. זה לא פשוט להצליח בישראל כשאתה בא מחיפה. אתה צריך להיות בתל אביב. ואנחנו לא, ולעולם לא נהיה. האזור פה הוא הבית שלנו. אני רוצה להאמין שעם עוד עבודה נגיע גם לשם".
 
לסיום, מה מצפה לנו בתיאטרון ביום חמישי?
 
"בתכלס? הופעה רגילה. אבל הופעה של התיאטרון. מבין הבמות, במה 2 של תיאטרון חיפה זה המקום הכי טוב לראות אותנו. 150 איש, הכל אינטימי, הכל קרוב ומחבק. אנשים יוצאים כביכול להצגה, ואחרי כמה דקות, הם מרגישים שהם יושבים על ספה אצלם בבית".
 
 
 
מבשלים זוגיות. חמישי, 28/5, בשעה 20:30. במה 2, תיאטרון חיפה

 
 
Bookmark and Share
Back שלח לחבר הדפס
+ שלח משוב