דף הבית >> מוזיקה >> מה חדש >> פרס בני ברית לנורית הירש
 
פרס בני ברית לנורית

הירש


 

המוסיקאית נורית הירש, קיבלה אות הוקרה מטעם המרכז העולמי של בני ברית, על תרומתה רבת השנים לתרבות הישראלית והיהודית

יו"ר המרכז העולמי של בני ברית, ד"ר חיים כ"ץ, ומנהל המרכז העולמי של בני ברית בירושלים, אלן שניידר, מעניקים את הפרס. צילום: ברונו שרביט

המוסיקאית והמלחינה, נורית הירש, קיבלה אות הוקרה מיוחד מטעם המרכז העולמי של בני ברית  על תרומתה רבת השנים לתרבות הישראלית והיהודית בארץ ובעולם באמצעות האמנות. במהלך הארוע, להקת חיל החינוך של צה"ל הצטרפה לנורית הירש, שפרטה על הפסנתר, בביצוע מחרוזת למיטב שיריה. 

בנימוקים לקבלת הפרס לנורית הירש נכתב כי היא מייצגת למעלה מ-50 שנה את מדינת ישראל ברחבי העולם באמצעות יותר מ- 1,500 שירים שהלחינה ואינספור הופעות מרגשות, שבהן הביאה כבוד רב למדינת ישראל. שיריה פורסמו במלל ובתווים בשישה ספרים ושלושה עשר תקליטורי אוסף. המוסיקה של נורית הירש היא עכשווית מערבית ומוזנת ממקורות קלאסיים ומשלבת בתוכה מוטיבים אתניים ומוטיבים חסידיים יהודיים. נורית הירש בוחרת את מילות שיריה מהמקורות, מהתפילה משירי משוררים מנופי הארץ ולצדם שירים אישיים העוסקים בנושאים אוניברסאליים. שיריה תורגמו לשפות רבות: אנגלית, ספרדית, יפנית, יוונית, טורקית, קוריאנית ומושרים בכל העולם. המסה העצומה של עשייה איכותית לאורך תקופה כה ארוכה היא בבחינת מפעל חיים ועושה את נורית הירש למלחינה הלאומית של מדינת ישראל.

 

 
 
Bookmark and Share
Back שלח לחבר הדפס
+ שלח משוב