Restaurant review 2020


סקירת מסעדות 2020

בצל הקורונה וכאשר מעגל האנשים הנמצאים בבידוד מתרחב, נמצאות המסעדות בחיפה ובארץ כולה במבחן הישרדות. מסעדות אהובות וחזקות מציעות כעת טייק אוויי ושירות משלוחים, ולו רק כדי לצוף מעל פני השטח, מעל המים הסוערים, להתגלגל ולשרוד

קרא עוד
0 הערות

בימים קשים אלה, שפוקדים את המדינה כולה, כמו את שאר העולם, כואב הלב על העסקים הקטנים ועל העצמאים (שאגב, גם אני נמנה עליהם). זו המחשבה שחלפה בראשי כשהגעתי אל קניון שער הצפון הסימפטי כל כך, שבימים כתיקונם שוקק חיים ואטרקטיבי. הוא לא היה שומם לגמרי, אבל היה עצוב לראות את הקהל הדליל ואת החנויות הריקות.

קרא עוד
0 הערות

לקראת סוף אוקטובר 2019 נפתחה חומוסייה חדשה ברחוב העצמאות 3, בערך מתחת לבניין הטיל בעיר התחתית. לטובת מי שאינו חיפאי נסביר כי בניין הטיל, שנקרא כך על שום צורתו, מרכז בתוכו את משרדי הממשלה השונים הפועלים בצפון.

קרא עוד
0 הערות

יש לי סימפטיה לרשת RUBEN עוד מימיו הראשונים של סניף רובן שצץ במרכז הכרמל בתחילת העשור הקודם. נכון שהיו בו מעט מאוד אופציות, אבל זה היה סנדוויץ' שהכיל הרבה יותר בשר מאשר לחם, וזה היה טעים.

קרא עוד
0 הערות

לאחרונה, חזרה רשת קאנטקי פרייד צ'יקן לישראל, בניסיון נוסף לכבוש את ארץ הקודש. הסניף הראשון נפתח בנצרת, ולפי הדיווחים (עדיין לא ביקרתי שם בעצמי) משתרכים תורים, והיא נוחלת הצלחה. הניסיונות הקודמים לתקוע כאן יתד נכשלו. בחיפה, יש לנו מסעדה שהולכת על קונספט שמזכיר לא מעט את KFC, ושמה – קריספי'ס אנד מור.

קרא עוד
0 הערות

בקיץ של שנת 2006 נפתחה בעיר התחתית של חיפה מסעדה מפוארת ושמה קניבר ג'ונגל. רק מה, נסראללה וחבר מרעיו לא פרגנו. הם ירו טילים לעבר חיפה והצפון כולו במשך 34 ימים, מ-12 ביולי עד 14 באוגוסט. מטחי הטילים האלה ואווירת המלחמה היוו את תפילת האשכבה של המסעדה שבקושי התחילה את צעדיה הראשונים.

קרא עוד
0 הערות

מזג האוויר היה לטובתנו. שבת נעימה עם שמש חורפית זורחת ממעל, ואנחנו ניצלנו אותה על מנת להיכנס למכונית, לכוון את הווייז אל מסעדת תשרין בנצרת, ולהתחיל בנסיעה. 50 דקות מביתנו בחיפה ונגיע אל מחוז חפצנו, הבטיח הווייז.

קרא עוד
0 הערות

נתחיל מהסוף: כבר ביקרנו כמה פעמים בעבר בפיאנו פיאנו סניף יקנעם. מהניסיון המצטבר שלנו, יש מסעדות שמתחילות גבוה, ועם הזמן מידרדרות עד שהן מאבדות גובה ונסגרות. זה קורה בגלל ניסיונות לחסוך בחומרי גלם יקרים, בגלל שיותר זול לפטר את השף ולהעסיק במקומו עוזר טבח שהעתיק ממנו את רזי המקצוע,

קרא עוד
0 הערות

בתור חובב מושבע של בשרים, זו די פאדיחה עבורי, שבמשך כ-17 שנים בהן פועלת מסעדת הבשרים אסדו בר בקיבוץ אלונים – רק עכשיו הגעתי אליה לראשונה.

קרא עוד
0 הערות

מסעדת הנמל 24 נחשבת למסעדה היוקרתית של חיפה, מימיה הראשונים ב-2006 ועד עצם היום הזה. סמל לאלגנטיות, גורמה וחוויה עיצובית. ליגה בפני עצמה. אין זה פלא שכאשר מגיעים אורחים חשובים לעיר, זהו אחד המקומות הראשונים לארח אותם. השם הוא גם הכתובת. רחוב הנמל 24. מסעדת השף הצרפתית ממוקמת במתחם הבילוי בעיר התחתית שהעירייה מטפחת ומשקיעה בו בשנים האחרונות עשרות מיליונים.

קרא עוד
0 הערות

דוניה רוסה, הסבתא המיתולוגית שעל שמה נקראת המסעדה, נפטרה בשיבה טובה, בגיל 97, בסופה של שנת 2016. ולכן נגלוש אחורה בזמן אל שנת 1937, דרום אמריקה. שם, בערבות ארגנטינה, בין בואנוס איירס ללה פאמפס, מצאו מרכוס ורוסה רוכפלייש, שטח אדמה בן 6,000 דונם, שהיה שייך לברון הירש, ורכשו אותו מיד. בני הזוג הקימו שם חווה חקלאית. דון מרכוס גידל ראשי בקר ויבולי חיטה, ואילו רוסה הופקדה על משק הבית ואחזקת החווה. פעמיים ביום התכנסו כל דרי החווה על מנת לאכול ולשתות. השולחן אפוף הארומות והניחוחות המשכרים היה עמוס לעייפה במטעמיה ותבשיליה של בעלת הבית, אשר כונתה בפי כל 'דוניה רוסה', כלומר - גברת רוסה.​

קרא עוד
0 הערות

שבת, השעה 14:00, ואנחנו בקפה לואיז, סניף הכרמל. זהו הסניף שממנו בקעה הרשת כולה. סניף, שכבר היינו בו לא פעם ולא פעמיים, ושסעדנו בו בבקרים ובערבים, אבל אף פעם לא בשעות הצהרים. המשימה: לטעום מתפריט החורף החדש שיצר שף הרשת, אוהד קורי, שכולל את ה-POWER BOWLS – מגוון של 7 ארוחות מלאות המגיעות בתוך קערת כוח המעניקה איזון, נוחות ומתאימה לחיים על כביש מהיר של העולם המערבי.

קרא עוד
0 הערות