לג'נדה עיר תחתית: 30 טעמים שעושים כיף בפה


רשת לג'נדה הגיעה אל הדאון טאון של חיפה בטיימינג בעייתי של סגר ומגבלות קורונה ## הזכיין ברוך ליסיצקי משוכנע שעם בוא ההקלות יגיע עם ישראל בהמוניו כדי ללקק את הטעים-טעים הזה...


יורם מארק-רייך 

אתר כדאי לדעתבמקביל להתפרצות מגיפת הקורונה, נפתח בעיר התחתית סניף חדש של לג'נדה. תודו שזה הטיימינג הכי בעייתי, אבל זה איפשר לזכיין ברוך ליסיצקי, לשפץ את המבנה שבעבר שימש את חנות המשקאות החריפים של נתן צבי, לערוך היכרות מעמיקה עם הסביבה, ובעיקר – להמתין לבוא ההקלות, שיאפשרו לעם ישראל להגיע וללקק בהמוניהם את הגלידות למיניהם.

אנחנו ביקרנו בסניף כאשר היה מותר רק לקחת טייק אוויי ולא לשבת במקום. ובכל אופן, מיד כאשר ההגבלות יוסרו ניתן יהיה להתיישב בתוך החנות המרווחת או מחוצה לה, ולהתמסר בנחת לטעמים הנהדרים של הגלידה, ליוגורט ולתוספות שמגיעות איתה, לוופל בלגי או לקרפ, וגם לשתות קפה או ללגום משקה קר.


ברוך ליסיצקי. צילום: אתר כדאי לדעת 

ברוך ליסיצקי, 35, הוא ארכיטקט בוגר הטכניון, וחיפאי מלידה. בעת לימודיו הוא עבד כסטודנט בסניף לג'נדה במרכז הכרמל. בהתחלה בתור עובד רגיל, ולאחר כחצי שנה התקדם לתפקיד של אחראי משמרת. עם תום לימודיו לפני שש שנים, החליט שהארכיטקטורה יכולה להמתין. הוא פתח סניף של לג'נדה בשפיים, והיה שם הזכיין במשך חמש שנים.רשת לג'נדה התחילה את דרכה בחיפה, בקסטרא, ב-2003. הבעלים הם דודו מינה ואורי פינקלשטיין. הרשת מונה 17 סניפים, מתוכם 3 בחיפה, והיא במגמת התרחבות.

הסניף החדש מציע כ-30 טעמים, חלקם מתחלפים, וארבעה סוגי יוגורט: בקר, בקר ללא סוכר, עיזים וטבעוני (סויה). הנה הטעמים שהצלחנו לרשום: נוצלה, וניל, שרי מניה, פיסטוק, קרם בורה, מנטה שוקולד, גבינה פירות יער, קליק, קפה, פאדג' שוקולד, קרמל מלוח, שוקולד בלגי, בואנו ביאנקו, קרם עוגיות, קוקוס, פסיפלורה, תות, סורבה שוקולד, קרם שמנת... ויש עוד.

הפירות נחתכים בעת ההזמנה, כך שהם טריים לחלוטין. יש גלידה ללא סוכר (נוצ'ולה פיימונטה, שזה קרם אגוזי לוז), ויש שתי גלידות טבעוניות – בננה ברולה וקוואלה רושה.


צילום: אתר כדאי לדעת

ברוך, מה מייחד את לג'נדה?

מוצרים שנעשים יום יום מחומרים טבעיים באיכות הכי גבוהה, בין אם זה בג'לטו שנעשה במקום לאיכות וטריות מקסימלית. או יוגורט עם תוספות טריות יום יום ופירות העונה. ושירות מצויין שישלים את החוויה במקום.

אתה אדריכל במקצוע. איך זה בא לידי ביטוי בסניף?

הסניף יושב במרכז מתחם הנמל ההיסטורי בתוך בניין לשימור. דבר ראשון שעשינו זה להחזיר את הפתחים בחזיתות לפי התכנון המקורי. בבניית הסניף שילבנו את עיצוב הרשת עם האופי התעשייתי של המבנה ואיזור. בנוסף, הוא יושב במרכז בהקולינרי החדש של חיפה. ומציע קינוח איכותי לכל המבלים באיזור.


צילום: אתר כדאי לדעת

איך מגיע בוגר אדריכלות דווקא לעיסוק בגלידרייה?

בשנים האחרונות לסיום התואר בארכיטקטורה בטכניון עבדתי בלג'נדה במרכז הכרמל, מאז ומעולם אהבתי להתעסק באוכל. לבשל עם חברים או לעצמי, ולאכול במסעדות שף ולהתנסות בחוויות חדשות. בנוסף, גיליתי כמה אני אוהב לנהל צוות, עבודה עם אנשים ולקוחות. בסיום התואר הודעתי שאני עוזב את מקום העבודה, ומחפש עבודה בתחום הארכיטקטורה, אך אז עלתה הצעה לפתוח סניף חדש של לג'נדה, וזה משך אותי.

מדוע בחרת באזור הדאון טאון של חיפה?

כל איזור העיר התחתית קרוב לליבי. אני זוכר עוד מימי הצבא, שאני וחבריי הקרובים היינו אוהבים לבלות באיזור העיר התחתית, אם באחד הפאבים ברחוב יפו, או סתם לצאת למועדון החורבה שהיה ממקום קרוב להיכן שהסניף נמצא. כבר לפני שנה-שנתיים זיהיתי את התפתחות העיר התחתית. גם כמרכז של השכלה גבוהה והכנסת סטודנטים לאזור, וגם כמקום לפתיחה של מסעדות שף והפיכתו למרכז הקולינרי החדש של חיפה. אחרי הרבה דיונים עם הרשת הוחלט לחפש מקום לסניף חדש באזור. הסתכלנו על הרבה נכסים וכשראינו את המבנה הזה, התאהבנו: במבנה עצמו, במיקום ובהיסטוריה שלו.הקורונה שיבשה את התוכניות...

לגמרי. התכנון שלנו היה לפתוח את הסניף לפני פסח. עשינו מאמצים מירביים כדי לסיים את השיפוץ בזמן קצר. ואז הגיעה הקורונה. גם פיספסנו את כל החגים, וגם נדחו עבודות של בעלי מקצוע שפחדו לצאת עקב המגיפה או שהיה להם קושי להמשיך בעבודה עקב סגירה של המון בתי עסק. בנוסף, השתבש הקשר עם מחלקות העירייה. אנו לא יכולים לשים שילוט לחנות, כי הוא חייב לעבור אישור של מחלקת שימור בעיריה. בגלל שזה עסק חדש דחינו את הפתיחה עד שיתאפשר טייק אווי. אמנם הלקוחות מקבלים שירות מעולה, אבל עם המגבלות של רק 2 אנשים בחנות, ואי יכולת לשבת במקום. זו בהחלט פגיעה בחוויה המשלימה. אז כרגע הסניף פתוח לטייק אווי והשבוע נתחיל גם במשלוחים.

וכאשר ייעלמו ההגבלות שהנחיתה הקורונה?

כאשר ייגמרו ההגבלות, אני מתכנן לפתוח את הסניף ליותר שעות (כרגע הסניף פתוח מ10 עד 10), ולאפשר ישיבה בתוך החנות ומחוצה לה. וכמובן – להתחיל להביא מוצרים חדשים ומעניינים ללקוחות.


משלוחים: יש. 04-618-4385

טייק אוויי: יש

שעות פעילות: א'-שבת: 10:00-22:00 (בעתיד הקרוב, יורחבו השעות)

כשרות: אין תעודת כשרות, אבל למפעל יש תעודת הכשר והפרודוקטים כשרים.


אתר לג'נדה:

 https://www.leggenda.co.il/about-us/#agenda


לג'נדה. הנמל 39, עיר תחתית. 04-6184385, 052-5568484


הערות
* כתובת הדואר האלקטרוני לא תוצג באתר.