קניבר: לטרוף אותו בבית

מסעדות רבות נאלצו להמציא את עצמן מחדש בתקופת הקורונה, ולהסתגל לעניין המשלוחים ## מסעדת קניבר, לעומתן, שפועלת כבר כ-20 שנה בהצלחה רבה, צריכה רק לתגבר עוד ועוד את שירות המשלוחים שלה ## כי משלוחים זה קניבר, ואפשר לטרוף את ההמבורגר בכיף גם בבית...


יורם מארק-רייך

אתר כדאי לדעת

 

צילומים: אתר כדאי לדעת

בימים אלה, של סגר ומגבלות קורונה, נאלצות מסעדות רבות להתאים את עצמן לתנאים החדשים והבלתי נוחים בעליל. פתאום הן נאלצות לעשות סוויץ', לצאת מאזור הנוחות ומההרגלים הישנים, ולאמץ את שיטת המשלוחים.

זה לא קל ולא פשוט עבור מסעדות שעד כה לא הציעו משלוחים, משום שמשלוחים זו תורה בפני עצמה. אם לא יעשו זאת נכון – יפסידו כסף, וייאבדו את הלקוחות שלהן.

במקביל למסעדות שנאלצו להסתגל לתנאים החדשים, ישנן מסעדות שמאז ומתמיד הפעילו שירות משלוחים יעיל, ובימים כאלה – כאשר משלוחים זהו שם המשחק – הן משחקות על המגרש שלהן. והן כה טובות בו...

כזו היא גם מסעדת קניבר הוותיקה, ששייכת ללירן לוי, מאנשי הלילה ואושיות האוכל הבולטים בחיפה. מדובר בשועל ותיק ומקצוען אמיתי.

קצת היסטוריה: ב-16 בספטמבר 2001, בדיוק 5 ימים אחרי נפילת מגדלי התאומים, פתח לירן לוי יחד עם שותף את הקניבר בשד' מוריה 110. אביו של לירן, שברשותו אטליז רב שנים, סיפק את הבשרים. כך בעצם נולד סיפור ההצלחה.

קניבר התחילה כמסעדת המבורגרים, ועד עצם היום הזה היא מככבת אצל רבים מהטורפים החיפאים בתור שכזו, למרות שעם השנים נוספו גם נקניקיות, שניצל, כנפיים, סטייקים ואופציות אחרות. אפילו צמחונים וטבעונים ייצאו מכאן שבעים. במהלך כמעט 20 שנות פעילותה, יצא לנו לשבת בקניבר לא מעט פעמים, ולמרות שהמקום אינו גדול אהבנו להתארח שם וליהנות לא רק מהאוכל אלא גם מהאווירה. הבנות שלי נוהגות להזמין משלוחים משם, וזה תמיד מוצלח, כי מדובר במקצוענים, שיודעים היטב איזה מנות מתאימות לשלוח מהמסעדה אל ביתו של הלקוח, איך לארוז אותן נכון, ואיך לתפעל את הנושא במהירות וביעילות.בתחום המסעדנות, שהינו עולם מאוד קשוח, לפעול 20 שנה זה הישג עצום. מה גם שמדובר במסעדה מצליחה מאוד.

אצלנו בבית מכירים היטב את התפריט של קניבר, וכאשר עלתה השאלה ממי נזמין משלוח הפעם, החלטנו ללכת על בטוח ולהזמין מהם. נכנסנו לאינטרנט ורפרפנו על האופציות השונות, שאת רובן כבר יצא לנו לטעום בהזדמנויות קודמות.תפריט המשלוחים כולל מנות פופולאריות, מנות ראשונות, סלטים, המבורגרים, מנות בשריות נוספות, תוספות, קינוחים ושתייה.

וזה מה שהזמנו:

עלי סיגר במילוי גבינת עיזים (32 ₪)

סלט יווני (39 ₪)

בורגר אנטרקוט 330 גרם (59 ₪)

בורגר קובני 330 גרם (59 ₪)

שעועית ירוקה (19 ₪)

טבעות בצל (19 ₪)

קניבר פרייז (19 ₪)

קינוח סניקרס (29 ₪)

קינוח בר שוקולד טבעוני (29 ₪)

השליח הגיע עם שקית כבדה, אליו הוצמד תפריט המשלוחים עם הסמל המפורסם של המסעדה בדמות אוכל אדם שלחמניית בורגר על ראשו. המנות החמות היו נתונות בתוך מארזי קרטון שהם עצמם היו בתוך שקיות ניילון מהודקות, מה שסייע לשמירת החום. שני הבורגרים הגיעו בתוך קופסת קרטון משותפת, והופרדו זה מזה באמצעות חוצץ. רטבי מיונז וקטשופ של הלמנ'ס המתינו לנו יחד עם מפיות נייר בתוך אריזת רטבים מיוחדת.

ההמבורגרים היו גדולים וטעימים. הקובני היה חריף מאוד, ובדיוק בגלל סיבה זו הזמינה אותו אשתי. הסלט היווני היה נדיב בגודלו וגם בתכולת הגבינה שבו, וגם מנת השעועית הירוקה היתה גדולה מאוד וגדשה את הצלחת. אציין גם שהשעועית היתה חלוטה בעדינות והעניקה תחושה של רעננות וטריות. אני מתקשה להבין מסעדות שמגישות שעועית ירוקה שהרגו אותה לגמרי במהלך ההכנה. את הקניבר פרייז שהגיעו עם רוטב חריף לא אהבתי, ובדיעבד קלטתי שבכלל התכוונתי להזמין פוטייטוס ולא אותם. לא נורא. טבעות הבצל היו טעימות ועשויות היטב. וגם עלי הסיגר ממולאי גבינת העיזים עשו את העבודה. את שני הקינוחים הכנסנו למקרר מיד עם הגעת הקינוח, כדי ליהנות מהם עם תום הארוחה, כי בלי סיום מתוק אי אפשר. 

משלוחים: ראשון-שבת, 11:30 עד 23:00.

מבצעים: יש לפחות 6 דילים במשלוחים. למשל: עסקית יחיד (65 ₪) כוללת המבורגר 220 גרם עם תוספת ושתייה. דיל זוגי (132 ₪) כולל שני בורגרים של 220 גרם עם תוספת אחת לכל בורגר, והם מוגשים עם שתי תוספות (צ'יפס, טבעות בצל וכו'). דיל בורגרים (125 ₪) שכולל 6 בורגרים קטנים של 90 גרם כל אחד, מוגשים עם צ'יפס.

לא כשר.


קניבר. שד' מוריה 110, חיפה. 

להזמנות: 1-700-55-33-11