סקירת מסעדות 2020

שמחנו לגלות כי החל מחודש יוני פוצחת מסעדת ויוינו ברוממה במסורת של ארוחות בוקר איטלקיות משובחות בשישי ושבת. ויוינו היא מהמסעדות האהובות עלינו בחיפה, כזו שבלי חשש אני ממליץ עליה לכל מי שפונה אליי, בתור סוקר מסעדות ותיק, לקבל המלצה על מסעדה טובה. אני יכול להיות סמוך ובטוח שהם לא יאכזבו, כי מדובר בקבוצה של מקצוענים.

קרא עוד

בניגוד לרבים מחבריי הטובים, אני לא איש של חומוס. הם יכולים להתווכח שעות ולעלות לטונים גבוהים בדבר הסוגייה – איזו חומוסייה שווה יותר. ואני? אני מושך בכתפיים. טעים לי או לא טעים לי. אני לא עושה עניין גדול מחומוס.

קרא עוד

בתור סוקר מסעדות ותיק, אני מוצא את עצמי טועם מכל סוגי המטבחים שבעולם. כמעט. עולם הקולינריה הישראלי ביצע זינוק מטורף בעשור האחרון, ומציע כיום את הטעמים והחידושים הכי מודרניים, הכי מתקדמים. ומה אגיד לכם, לא צריך לנסוע לאיטליה כדי לאכול אוכל איטלקי משובח, ואפשר לחסוך את הטיסה לאמריקה אם בא לכם לטרוף המבורגר מעולה.

קרא עוד

עם מסעדת מינה טומיי יש לנו היכרות רבת שנים. המסעדה עברה גלגולים שונים, כמו גם התפריט שלה, והיות ואשתי מאוד אוהבת אוכל אסיאתי בכלל, ואת מינה טומיי בפרט, הרי שביקרנו שם לא פעם, שכן זוהי הזדמנות לטעום מחמישה מטבחי שוק שונים, מנות ממטבחי יפן, הודו, וייטנאם, קוריאה ותאילנד. המנות שמציעה מינה טומיי נולדו לאחר סיורים במדינות אלה, טעימות והתאמת המנות לחיך הישראלי, תוך ניסיון לשמור באופן מקסימלי על הטעמים העשירים והמדויקים של מטבחי המזרח הרחוק.

קרא עוד

לפני כשנתיים ביקרנו בבנדיקט ביתן אהרון, שהיה עד לאחרונה המקום הכי צפוני של בנדיקט, שאגב לא נחשבת לרשת אלא לקבוצת מסעדות. הגענו לשם במיוחד מחיפה, והובטח לנו שאו-טו-טו תיפתח מסעדה כזו גם בחיפה.

קרא עוד

במקביל להתפרצות מגיפת הקורונה, נפתח בעיר התחתית סניף חדש של לג'נדה. תודו שזה הטיימינג הכי בעייתי, אבל זה איפשר לזכיין ברוך ליסיצקי, לשפץ את המבנה שבעבר שימש את חנות המשקאות החריפים של נתן צבי, לערוך היכרות מעמיקה עם הסביבה, ובעיקר – להמתין לבוא ההקלות, שיאפשרו לעם ישראל להגיע וללקק בהמוניהם את הגלידות למיניהם.

קרא עוד

אם יש צדק בעולם הקולינריה, למסעדת קליל ולבעלים שלה, עומר אזוגי, מגיע להצליח בגדול. פעמיים יצא לנו לסעוד במסעדה הסימפטית הזו, ולמרות שאני מיודד עם בעלי המסעדות הגדולות והיוקרתיות בחיפה והצפון, שתמיד מארחים אותי בנדיבות ומפנקים אותי, ולמרות שאני קרניבור מושבע – נהניתי לא פחות אצל עומר החביב והמסעדה שלו, שהיא על טהרת הבריאות והצמחונות.

קרא עוד

בצל הקורונה וכאשר מעגל האנשים הנמצאים בבידוד מתרחב, נמצאות המסעדות בחיפה ובארץ כולה במבחן הישרדות. מסעדות אהובות וחזקות מציעות כעת טייק אוויי ושירות משלוחים, ולו רק כדי לצוף מעל פני השטח, מעל המים הסוערים, להתגלגל ולשרוד

קרא עוד

בימים קשים אלה, שפוקדים את המדינה כולה, כמו את שאר העולם, כואב הלב על העסקים הקטנים ועל העצמאים (שאגב, גם אני נמנה עליהם). זו המחשבה שחלפה בראשי כשהגעתי אל קניון שער הצפון הסימפטי כל כך, שבימים כתיקונם שוקק חיים ואטרקטיבי. הוא לא היה שומם לגמרי, אבל היה עצוב לראות את הקהל הדליל ואת החנויות הריקות.

קרא עוד

לקראת סוף אוקטובר 2019 נפתחה חומוסייה חדשה ברחוב העצמאות 3, בערך מתחת לבניין הטיל בעיר התחתית. לטובת מי שאינו חיפאי נסביר כי בניין הטיל, שנקרא כך על שום צורתו, מרכז בתוכו את משרדי הממשלה השונים הפועלים בצפון.

קרא עוד

יש לי סימפטיה לרשת RUBEN עוד מימיו הראשונים של סניף רובן שצץ במרכז הכרמל בתחילת העשור הקודם. נכון שהיו בו מעט מאוד אופציות, אבל זה היה סנדוויץ' שהכיל הרבה יותר בשר מאשר לחם, וזה היה טעים.

קרא עוד

לאחרונה, חזרה רשת קאנטקי פרייד צ'יקן לישראל, בניסיון נוסף לכבוש את ארץ הקודש. הסניף הראשון נפתח בנצרת, ולפי הדיווחים (עדיין לא ביקרתי שם בעצמי) משתרכים תורים, והיא נוחלת הצלחה. הניסיונות הקודמים לתקוע כאן יתד נכשלו. בחיפה, יש לנו מסעדה שהולכת על קונספט שמזכיר לא מעט את KFC, ושמה – קריספי'ס אנד מור.

קרא עוד