סקירת מסעדות 2020

קבלו חדשות מסעירות! מיד אחרי ראש השנה תסגור מסעדת רפאלו בקסטרא את שעריה למשך כחודשיים, ואז תפתח אותם מחדש, ואתם תפערו את עיניכם בהשתאות!

קרא עוד

פיצה פורמנ'ס התחילה את מסע הניצחון שלה לפני כשנה בקריית ים. בתור חבר פייסבוק של הבעלים, אביעד פורמן, התרשמתי עמוקות מהמראות המגרים, ומהתגובות הנלהבות של הלקוחות, אבל אני מודה ומתוודה שלא בא לי לנסוע מחיפה אל קריית ים בשביל פיצה, למרות שיודעי דבר טענו שהיא הכי טובה שיש.

קרא עוד

נתחיל עם היסטוריה: בתחילת העשור הקודם צץ לו סניף של רובן במרכז הכרמל. היו בו מעט מאוד אופציות, אבל זה היה טעים. מאוד טעים. ב-2013 הסניף החליף בעלים ונולד קונספט חדש, עם תפריט עשיר: מנות ראשונות

קרא עוד

נתחיל מהסוף. אשתי לא הפסיקה להתרגש ולהתלהב מכל מנה ומנה שהגיעה אל שולחננו. כאשר רן ראש, הבעלים של הנמל 24, הגיח מתוך המטבח כדי לשאול אם הכול בסדר, עניתי לו שמוטב שלא אענה לו, כי הרי לא אומרים את שבחו של אדם בפניו.

קרא עוד

זה לא סוד שמסעדת ויוינו ברוממה אהובה על בני משפחתי. זה גם לא סוד, שאני מרבה להמליץ עליה לחברים ולמי שקורא את הסקירות שלי על מסעדות חיפאיות באתרים שונים. וזה לא ממש עזר לי בשבוע שעבר, כאשר בתי חגגה יומולדת ורצינו להזמין שולחן משפחתי, אבל כל המקומות היו תפוסים, ונאלצנו להזמין במסעדה אחרת...

קרא עוד

בעקבות ארוע הלב שתקף אותי לפני כחודש וחצי, הבטחתי לעצמי (וגם לקרדיולוג שלי), שאצמצם מאוד את צריכת הבשר האדום. וזה אומר, שאם כבר אני מחליט לאכול ארוחה בשרית, אני בורר אותה בקפידה.

קרא עוד

יש מסעדות שאני מגיע אליהן בגלל האוכל, ויש מסעדות שאני בא אליהן בגלל האווירה. אל מסעדת שטרודל במושבה הגרמנית, אני מגיע גם כי אני אוהב את האוכל המוגש בה, וגם הודות לאווירה ולהכנסת האורחים הלבבית.

קרא עוד

חובבי אוכל חיפאים שגולשים ברשתות החברתיות לא יכלו שלא להיתקל בפירגונים הרבים להם זוכה מסעדת צ'יוויטו, וכמובן – אי אפשר להתעלם מצילומי השקיות החומות עם הכיתוב האישי בהן זוכה כל מי שמזמין משלוח או טייק-אוויי מהמסעדה.

קרא עוד

לירן לוי, מאנשי הלילה ואושיות האוכל הבולטים בחיפה, עושה זאת שוב. והפעם הוא פתח בחוצות המפרץ את קניבר קריות, עם קונספט שאני מכיר מתל אביב, ושעכשיו תופס תאוצה גם בחיפה – שירות עצמי.

קרא עוד

כבר בספטמבר שנה שעברה, נדנד לי האחיין שלי, אביב מרק-רייך, שהוא רוצה לעבוד בסניף החדש של BP שעומד להיפתח במרכז חורב. טלפנתי אל קובי כהן, הבעלים והמייסד של הרשת, והוא עדכן שהסניף ייפתח בינואר. אבל זה לא קרה. היו כמה עיכובים, ואז הקורונה, ורק בתחילת יולי נפתח הסניף להרצה.

קרא עוד

דלתות המקרר שלנו מלאות במגנטים שונים עם תמונות בהן הצטלמתי בחתונות, השקה של מסעדות, בת מצוות ועוד. רק בלוויות לא טורחים לצלם אותי, ואין לי משם תמונות מגנט למזכרת. על הדלת הימנית של המקרר, מתחת לתמונת המגנט שלי עם יונה יהב בו שנינו חובשים כובעים מוזרים

קרא עוד

כאשר פתחה מסעדת לוקס את שעריה בתחילת חודש מרץ 2018, מיהרנו להתייצב שם, סקרנים ורעבים. את השף עלאא מוסא הכרנו ממסעדתו העכואית, אלמרסא, שם סעדנו בעבר כמה פעמים, ומאוד אהבנו.

קרא עוד