סקירת מסעדות 2020

מיד אחרי ראש השנה סגרה מסעדת רפאלו בקסטרא את שעריה לטובת שיפוץ מסיבי. הכוונה היתה לסגור למשך כחודשיים, אבל כנראה שבגלל הסגרים וההגבלות התארך פסק הזמן, והמסעדה תחזור לפעול רק בעוד כשבועיים.

קרא עוד

לפני כשבועיים היללתי ושיבחתי את המטבח המרוקאי, שאני מכיר מקרוב משום שגם אשתי הראשונה וגם הנוכחית הן מרוקאיות ובזכות הבישולים של אמותיהן התאהבתי באוכל הנהדר. זה היה במסגרת סקירה שכתבתי אודות מסעדה

קרא עוד

מעצם העובדה שאני מסקר מסעדות כבר 30 שנה, יצא לי לאכול כמעט מכל מאכלי העמים. המון המון סוגי מאכלים. אני גם לא בררן גדול, ולא שומר כשרות, כך שבאמת נחשפתי להמון טעמים.המסעדות מהוות סוג של פיצוי על האוכל המשעמם שאכלתי בילדותי.

קרא עוד

"תקשיב לי," אמר לי ידידי שמעון. "אם בא לך ולאשתך על ארוחת בוקר ממש טובה ומיוחדת, אז תזמין אותה מ'בלומה'! תאמין לי – לא תתאכזב!" הקשבתי לו, האמנתי לו, ואכן – לא התאכזבתי. בכל אופן, בלומה היא מאפייה קטנה וקסומה בקצה טבעון, ולא כל כך משגרת משלוחים עד לחיפה. אבל, אם אתם מזדמנים לטבעון, או מתגוררים בסביבה – אני מצטרף להמלצתו של ידידי שמעון. לא תתאכזב

קרא עוד

בשפיץ של רחוב איינשטיין, בערך מול בית ספר איינשטיין, עמדה גבעה נמוכה ושוממה למדי, שדיירי הרחוב נהגו לטייל בה עם כלביהם, וילדים השכונה נהגו להדליק עליה מדורות בל"ג בעומר.

קרא עוד

במהלך השנים ביקרתי לא מעט בסניפי בורגר סאלון השונים, ובעיקר בסניף רוממה. באחת הפעמים גיליתי שמנהל הסניף שירת איתי במילואים במשך כמה שנים, והוא אפילו שלח לנו צ'ופר לשולחן. רואים? כדאי ומשתלם לשרת במילואים!

קרא עוד

הגעגועים למסעדה של ממש לא נותנים מנוח. יותר מדי זמן אנחנו נתונים לסגרים ולהגבלות של תקופת הקורונה. עבור מישהו כמוני, שמצוי בעסקי הקולינריה כל כך הרבה שנים, זה מצב לא קל. והנה, לפני כחודש פתחה רשת הדיינר האיטלקי Fat Vinny סניף חדש בקניון עזריאלי בחיפה. לאור הזיכרונות הטובים שלי מהביקורים בסניף פאט ויני במתחם ביג שבקריית אתא, היה לי ברור שאני חייב לדגום כמה שיותר מהר גם את הסניף החדש. אבל הימים הם ימי קורונה עם הגבלות קשות, ולמרות הגעגועים העזים העדפתי להמתין מעט כדי לאפשר להם תקופת הרצה. אתמול נכנסתי סוף סוף לאתר של פאט ויני ולחצתי על תפריט המשלוחים.

קרא עוד

במרכז המסחרי אוסקר 7 בסביוני דניה, נפתח לפני פחות משנה Craving Burger במקום בו פעלה בעבר מסעדת פסטה'לה. מפעילים אותה האחים קובי ויצחק גולן, שהם בעלי קילומטראז' ארוך בתחום הקולינריה. בקיץ הגענו לשם, סעדנו ארוחה לתפארת, ושמחנו שמצאנו מקום נחמד וטעים לא רחוק מהבית. מה גם, שהאחים סגרו דיל עם חוות צוק מעמק האלה, שהבשר שלה נחשב למשובח במיוחד.

קרא עוד

על ה'צרפתייה הקטנה', קפה-מסעדה פופולארית בעפולה, שמעתי רבות וטובות במהלך השנים הרבות בהן היא פועלת, אבל אודה ואתוודה שמעולם לא יצא לי להגיע אליה. המסעדה נפתחה ב1989, ומאז 1997 מנהלות אותה שתי אחיות – תמי טל ודגנית לרנר. בימים כתיקונם יש שם מכל טוב: מרקים, סלטים, מנות עיקריות, טוסטים, סלטים מוקפצים חמים, פסטות, קינוחים ומה לא.

קרא עוד

דודא, בסלנג, זה חשק עז. ואכן, בכל פעם שנתקלתי בתמונות שהעלתה דודא לפייסבוק התמלאתי בדודא לדודא. כלומר, בחשק עז לטעום מהמנות הנפלאות שהועלו שם. במרוקאית יש לביטוי הזה משמעות עוד יותר חדה: מצב שבו אתה זקוק לדבר מה באופן נואש.והנה, השבוע עשיתי זאת!

קרא עוד

השבוע התקשרו אליי שוב ושוב מתוכנית הטלוויזיה "בואו לאכול איתי", בניסיון לשכנע אותי להשתתף בעונה הבאה. הסברתי שאני לא אוהב ולא יודע לבשל. אני רק כותב על אוכל. לא יודע להכין אוכל. הם התעקשו בכל זאת שהם רוצים אותי. נכון לעכשיו – הצלחתי להתחמק. מה גם שזו תהיה עונת היחידים. אולי בעונת הזוגות אסכים להשתתף.

קרא עוד

מאז שהוקם צפרירים 1, בתחילת שנת 2012, הוא הפך לאחד ממקומות הכי אהובים עלינו. לצד האוכל המצוין, זכינו גם לחוויית בילוי מהנה. המיקום שלה, נישה פנימית על ציר הכרמל המרכזי, בשפיץ של שכונת כרמליה, תורם גם הוא להצלחה.

קרא עוד