יינות טוליפ ומאיה לחג הפסח


יינות טוליפ ומאיה לחג הפסח

4 יינות חדשים לחג הפסח ## יקב טוליפ נולד מתוך אהבה גדולה ליין ואהבה גדולה לאנשים. היקב משתף את חברי כפר תקווה בייצור יינות איכותיים, הנמכרים ברחבי ישראל ובמדינות רבות בעולם ## יקב MAIA מייצר יינות איכות בסגנון ישראלי - ים תיכוני שנועדו ליצור התאמה מושלמת לאווירה הים תיכונית

יורם מארק-רייך  

אתר כאדי לדעת

צילומים: רן הלל

מארה רד 2020 

בציר: ספטמבר  2020

מילוי:  אוגוסט 2021  

זהו יין אדום מענבי קריניאן, סירה ומורבדרה. חלק מהיין מתיישן במשך 8 חודשים בחביות עץ אלון צרפתיות.יין נעים ונגיש עם מנעד נוכח של ארומות פרותיות טרייה, תבלינים ועשבוניות. יין שמחמיא למגוון רחב של מנות.

לכל אורך תהליך הגידול והייצור קיבלו הענבים והיין טיפול קפדני וממוקד על מנת למצות את מירב הטעמים והארומות ולבטא באופן מדוייק את אופיים של הזנים באזור הגידול הים תיכוני. 

היין ילווה מאכלים ים תיכוניים, פסטה, דגים ובשרים.

אלכוהול: 13.5%

מחיר: 85 ₪. 


מארה ווייט 2021 

בציר: ספטמבר 2021
מילוי: ינואר 2022

יין זה הינו שילוב ייחודי בין ענבי מרסן וענבי פרנצ' קולומבארד היוצר יין לבן בעל אופי ישראלי - ים תיכוני מובהק.

לאחר בציר ידני בשעות הבוקר המוקדמות, הענבים ממויינים ידנית ביקב, מופרדים מהשזרות, מרוסקים בעדינות ונסחטים.כל זן נבצר ותוסס בנפרד, על מנת לבטא את מלוא האופי הזני הייחודי שלו. התסיסה הכוהולית נעשית בטמפרטורה מבוקרת ונמשכת מספר שבועות.

היין ילווה דגים, פסטות, מאכלים ים תיכוניים קלים.

אלכוהול: .11.5%

מחיר: 79 ₪. צילומים: רן הלל

אספרו אדום

הרכב זני: סירה מרלו וקברנה פרנק.

הענבים נבצרים באופן ידני בשעות הבוקר המוקדמות וממויינים בבציר ידני וסלקטיבי.

לכל זן מותאמים תנאי התסיסה האופטימליים למיצוי טעמיו הפוטינציאלים. כל זן מתיישן בנפרד למשך כשישה חודשים בחביות עץ אלון ולאחר מכן מעורבבים ומתיישנים יחד כשישה חודשים חודשים נוספים ליצירת הבלנד הסופי.

זמן התיישנות: 12 חודשים.

אלכוהול: 13.5%

מחיר: 98 ₪.

וויט פרנק

בלנד ייחודי של קברנה פרנק וסוביניון בלאן.

הענבים נבצרו בבציר ידני ומוינו בקפידה בכניסה ליקב. הקברנה פרנק נסחט על הקליפות במגע קל וקצר לקבלת צבע מינימלי ובכדי להשאיר את הטעמים האופיניים לזן.

שני הזנים הותססו בנפרד, בהתססה לבנה קלאסית בטמפ' של 13 – 14 מעלות, כאשר תסיסתו של הקברנה פרנק נעצרה בקירור עמוק על מנת לשמר מתיקות עדינה ביין. 

אלכוהול: 12%

מחיר: 79 ₪.