יקב טפרברג לחג הפסח

יקב טפרברג לחג הפסח 

יקב טפרברג מציע לחג הפסח יינות המתאימים לכולם סביב השולחן החגיגי ## הפסח הזה, בניגוד לפסח שעבר, מסתמן שמגבלות הקורונה תהיינה פחות נוקשות, ויאפשרו לנו לחגוג עם כל המשפחה

יורם מארק-רייך 

אתר כדאי לדעת

צילומים: אייל קרן

רוזה אימפרשן 2020

שנת בציר: 2020

הרכב זני: 60% ברברה, 40% גראנש נואר. 

מקור הענבים: כרם עמק אילון.

בציר: מכני בשעות הלילה.

תהליך ייצור היין: בציר הענבים לכל זן נעשה באופן מכאני בשעות הלילה כדי לא לחשוף את הענבים הנבצרים לטמפרטורות גבוהות. ענבי הגראנש והברברה הגיעו ליקב בשעות הבוקר המוקדמות לאחר בציר מכני, כל זן ברמת ההבשלה המיטבית. עם הגעת הענבים ליקב בוצעה הפרדה בין הענבים לבין השידראות והענבים נכנסו לריסוק עדין.

הענבים המרוסקים עברו קירור במחליף החום ל-12 מעלות, בדרכם לפרס הפניאומאטי האינרטי – המגובה בחנקן, על מנת למנוע לחלוטין חימצון של טעמים וארומות המצויים בענבים. עם סיום ההשריה הענבים נסחטו בלחץ נמוך ביותר, בסחיטה עדינה ואיטית וללא חשיפה לחמצן על מנת לקבל תירוש ענבים עשיר בגוון אדמדם קל. המיץ שנסחט הועבר למיכל נירוסטה בו בוצעה הפרדה בין המשקעים למיץ.

התסיסה האלכוהולית ארכה כ-25 ימים בטמפרטורה של 13 מעלות. לאחר ייצובו של היין פאנל הטועמים של היקב בחר את  הבלנד הסופי.

תיאור היין: היין ססגוני ומלא חן, מלווה בפרי הדר ופרחוניות יפה ותיבול עדין. היין יבש, בעל חמיצות צעירה ורעננה ונוכחות פרי צעיר. 11.8% אלכוהול.

מחיר: 40 ₪. 

מרלו אסנס 2016

שנת בציר: 2016.

הרכב זני: 100% ענבי מרלו.

מקור הענבים: ענבי המרלו נבצרו משני כרמים ייחודיים ונבחרים הגדלים בטופוגרפיה שונה לחלוטין, הכרם הראשון והעיקרי נמצא בעמק האלה ליד הישוב גבעת ישעיהו בעוד הכרם השני נמצא ברום הרי אפרים.

בציר: מכני בשעות הלילה המאוחרות.

תהליך ייצור היין: ענבי המרלו הגיעו ליקב בשעות הבוקר המוקדמות כשהחלקה של עמק האלה הקדימה את זו של הרי השומרון בכ-10 ימים. לאחר ריסוק עדין הועברו ענבי המרלו למיכל נירוסטה מקורר למשך שלושה ימים להשריה קרה לפני תחילת התסיסה האלכוהולית. בסיום התסיסה האלכוהולית היין עבר השרייה על הקליפות למשך כ-חמישה ימים.

לאחר סיום התסיסה המאלולאקטית היין החל את  תהליכי ההתבגרות בחביות עץ אלון צרפתיות חדשות וחביות עץ שנה שנייה למשך 18 חודשים. לאורך התבגרות היין בחביות נטעמו כל החביות והורכב הבלנד הסופי של היין אשר נתן את המשקל היחסי של כל כרם ביין הסופי. לאחר בקבוקו, היין אף המשיך להתבגר בבקבוק למשך כ-8 חודשים נוספים לפני שחרורו לשוק.

תיאור היין: היין בעל צבע מלא עוצמתי ועמוק, באף עולות ארומות מורכבות ועשירות של פירות אדומים בשלים, דובדבן, נגיעות טבק ומחטי אורנים. בפה, היין חלק, בעל גוף מלא, טנינים בשלים, איזון וסיומת ארוכה וטובה. 14.4& אלכוהול.

מחיר: 100 ₪.